Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym - Na czym polega i czy warto?

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym – Na czym polega i czy warto?

Polecne i promocje

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym może okazać doskonałym się remedium na wiele kompleksów i sposobem na zauważalne polepszenie swojego wizerunku.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym – Na czym polega i czy warto?

Wykonane pod okiem doświadczonego specjalisty, metoda ta jest w 100% bezpieczna i nie wymaga długotrwałego stosowania medykamentów. Sama procedura wybielania wiąże się z poświęceniem godziny wolnego czasu i jednorazowej opłaty za usługi świadczone przez stomatologa.

Na czym polega wybielanie zębów u dentysty?

Po udaniu się do gabinetu stomatologicznego, dentysta może zaprezentować nam różne metody wybielania zębów. Ze względu na osobiste predyspozycje nie każdy sposób będzie dla danej osoby odpowiedni. Niektórzy pacjenci będą odporni na tradycyjne preparaty o wysokim stężeniu nadtlenku wodoru, wymagając przy tym zastosowania kilku zabiegów, a nawet alternatywnych metod. W typowej jednak sytuacji, pacjent będzie poddany krótkiemu zabiegowi trwającemu od 60 – 90 minut. Większość czasu lekarz spędzi na oglądaniu, ocenianiu stanu uzębienia, a także oczyszczaniu z płytki nazębnej, nalotu i złogów. Przed przejściem do głównej części zabiegu, zabezpieczane są dziąsła i okolice wokół zębów przy użyciu specjalistycznych środków. Ostatecznie nakładany jest preparat, który na zębach pozostaje przez 15 – 30 minut, przy czym w niektórych przypadkach może zostać nałożony wielokrotnie. Po osiągnięciu optymalnej barwy, preparat jest spłukiwany. Opcjonalnie stomatolog może za zgodą pacjenta, nałożyć na zęby wspomagającą warstwę preparatu z fluorkami.

Przeczytaj:  Skurcze przepowiadające – kiedy mogą się pojawić i co mogą zwiastować?

Czy wybielanie zębów u dentysty jest skuteczne?

O ile nie ma żadnych przeciwwskazań, a sama procedura zostanie powtórzona optymalną, dopasowaną do klienta liczbę razy, wybielanie zębów u dentysty jest świetnym rozwiązaniem pomagającym w uzyskaniu śnieżnobiałego uśmiechu. Pacjent powinien stosować się także do zaleceń stomatologa, a po zabiegu unikać potraw i produktów mających tendencję do barwienia białych zębów. Przez okres minimum jednego tygodnia zaleca się nie palić papierosów, nie spożywać czerwonego wina, buraków czy jagód. Dobrym pomysłem będzie również wykonywanie regularnych płukanek z dodatkiem fluoru. Zabieg wybielania zębów, pod warunkiem utrzymywania odpowiedniej higieny jamy ustnej, przez długi czas pozwoli cieszyć się bezwstydnym śnieżnobiałym uśmiechem.

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym może okazać doskonałym się remedium na wiele kompleksów i sposobem na zauważalne polepszenie swojego wizerunku.