Menopauza, dlaczego wlaściwie spotyka to każdą kobietę, często ciężko jest znieść tą zmianę.

Poradniki

Ku zaskoczeniu nie tylko kobiety między 45 a 55 rokiem życia przechodzą menopauzę, kobiety przed 40 też mogą ją przechodzić. Tego etapu nie da się uniknąć.

W życiu każdej kobiety przychodzi taki czas jak menopauza. Pojawia się między 45-55 rokiem życia. Menopauza nie musi już być trudna do przejścia. Najczęstszymi przyczynami tego nieprzyjemnego zjawiska są: papierosy, cieple pomieszczenia, alkohol, kawa zwłaszcza w dużych ilościach.

Menopauza to cykl przerwania miesiączki, po menopauzie kobiety już nie mają miesiączki. Organizm kobiety podczas menopauzy przestaje uwalniać komórki jajowe, czyli płodność maleje, a z czasem zanika. W trakcie jak i po menopauzie doskwierają zaburzenia psychiczne jak i fizyczne, z którymi nie jest łatwo sobie radzić. Jednym z objawów zbliżającej się menopauzy są nieregularne miesiączki. Jeśli zdarzy Ci się że po roku od ostatniej miesiączki zaczniesz krwawić od razu udaj się do lekarza.

Niestety większość kobiet po menopauzie odczuwa sporo dolegliwości takich jak: uderzenia gorąca, kołatanie serca, nadmierne pocenie się, spadek libido, bóle głowy częściej niż zwykle, lęki czy depresja, a to nie wszystkie dokuczliwe objawy. Kobiety później są bardziej narażone na przybieranie na wadzę, a ćwiczenia już nie dają takich efektów jak dawniej. W tym okresie często osteoporoza daje o sobie znaki, których nie należy lekceważyć.

Przeczytaj:  Sześć sprawdzonych sposobów na cienie pod oczami

Jeśli to brzmi dla Ciebie strasznie to mam jeszcze jedną złą wiadomość, są przypadki, że menopauza dopada nawet kobiety przed 40 rokiem życia. Czyli tak naprawdę nie wiesz kiedy cię to spotka. Kobiety w czasie przechodzenia menopauzy powinny sobie często mierzyć temperaturę, ciśnienie i krew pod kątem cholesterolu. Wskazane jest też zmierzyć sobie gęstość kości, bo po tym przejściu nasze kości są osłabione. Ten etap życia nie ominie żadnej kobiety.

Medycyna idzie do przodu, kto wie co wymyśli za kilkadziesiąt lat, być może przejście menopauzy nie będzie takie długie i uciążliwe. W tym czasie odpowiednie jest ustalenie z lekarzem jakie leki nam w tym pomogą i jakie należy stosować. Przy dobrze dobranych lekach, lepiej będzie znieść te wszystkie objawy, dolegliwości. Wszystko co robimy ma wpływ na to w jaki sposób przejdziemy przez ten okres i czy po przejściu wszystko będzie dobrze z naszą psychiką, bo często po menopauzie ona szwankuje. Nasz stan psychiczny i fizyczny zmienia się o 180 stopni, czasami nawet i o więcej. Choćby kobieta się starała nie wiem jak, to tego etapu w swoim życiu nie uniknie.

8 thoughts on “Menopauza, dlaczego wlaściwie spotyka to każdą kobietę, często ciężko jest znieść tą zmianę.

  1. Mam 35 lat i jak sobie pomyślę ze za 5 lat mogę już przechodzić menopauzę to jakoś to do mnie nie dociera.Ale widzę po mamie że menopauza na nią dobrze nie wpłynęła.Ma gorsze samopoczucie,częste depresje i ciężko z nią wytrzymać.

  2. Mam 35 lat i jak sobie pomyślę ze za 5 lat mogę już przechodzić menopauzę to jakoś to do mnie nie dociera.Ale widzę po mamie że menopauza na nią dobrze nie wpłynęła.Ma gorsze samopoczucie,częste depresje i ciężko z nią wytrzymać.

  3. To wszystko przez hormony w jedzeniu. Moja mama przechodziła menopauza dopiero po pięćdziesiątce a ja już po 36 roku życia. Wszyscy mówią, że to zależy od kobiety ale to przez te hormony którymi nasza żywność jest naszpikowana, potem człowiek się zastanawia skąd się bierze tyle chorób

  4. Mojej koleżance lekarz powiedział na podstawie pewnych badań, że u niej menopauza może pojawić się wcześniej, czyli tuż po czterdziestce. Dziewczyna się załamała, bo już jest tuż tuż, a nawet nie ma dzieci. To jest dramat dopiero, bo sama menopauza jest trudna, a co dopiero w młodym wieku.

  5. Moja dziewczyna przechodziła przedwczesną menopauze i była załamana, zawsze marzylismy o dziecku ale dopiero po ślubie jak ustabilizuje my swoją sytuację a menopauza to przekreśla. Wspieram ją jak mogę ale widzę, że jest tym zmartwień i przedwczesne przekwitanie ją dobija, niszczy jej psychikę, jest mi jej bardzo żal 🙁

  6. Ja mam to już za sobą i bardzo się ciesze. Objawy menopauzy juz minęły a i nie męczą mnie okresy, które były bardzo dla mnie bolesne i nieznośne, dlatego jestem szczęśliwa, że wreszcie to się skończyło. Współczuję innym kobietom jeśli menopauza wpływa na nie źle. Życzę dużo siły, Kobitki, jesteście wielkie

  7. Menopauzę musi przejść każda kobieta i nie da się tego uniknąć. Niestety, ale my kobiety musimy się z tym pogodzić, że nasz organizm przechodzi pewne zmiany, choć nie są one zbyt łatwe

  8. Niestety ale każda z nas zmaga się z tą nieprzyjemną dolegliwością w mniej lub bardziej zauważalnym stopniu. ja np. nie ułam zmian temperatury, suchości skóry czy takich rzeczy, ale za to miałam problem z suchą

Comments are closed.