Komu i po co mogą się przydać majtki siatkowe?

Komu i po co mogą się przydać majtki siatkowe?

Prasóweczki

Majtki siatkowe to doskonały produkt dla osób popuszczających mocz oraz kobiet w połogu. Dzięki nim wkłady chłonne czy pieluchy dla dorosłych odpowiednio przylegają do ciała, przez co należycie pełnią swoją funkcję. Jakie więc wybrać, by były najlepsze?

Osoby zmagające się z nietrzymaniem moczu, a także kobiety po porodzie powinny zaopatrzyć się w majtki siatkowe. Dzięki nim ma się pewność, że wkład chłonny się nie przesunie, a więc nic nie przecieknie. To z kolei daje ogromny komfort psychiczny i pozwala normalnie funkcjonować.

Nietrzymanie moczu to powszechny problem

Nietrzymanie moczu (inkontynencja), czyli opróżnianie pęcherza – w całości bądź częściowo – to częsta dolegliwość. Powodów jej może być kilka. Najczęściej dotyka panie po 40. roku życia, szacuje się, że nawet 20% z nich zmaga się z tą dolegliwością. Aczkolwiek specjaliści są zdania, że liczby te mogą być większe, bo wiele osób wciąż wstydzi się tego problemu na tyle, że nikomu o nim nie mówi – nawet zaufanemu lekarzowi. A to błąd, bowiem odpowiednie leczenie i produkty takie jak wkłady chłonne, pieluchy i majtki siatkowe sprawiają, że chory może funkcjonować tak jak do tej pory.

Przeczytaj:  Szpital odmawia ratującej zycie operacji? Takie rzeczy tylko w Polsce.

Jak sobie pomóc?

Gdy pojawiają się problemy z popuszczaniem moczu na pewno trzeba zgłosić się do specjalisty. Często wystarczy wdrożenie odpowiedniego leczenia farmakologicznego i ćwiczenia, by pozbyć się dolegliwości. Wielokrotnie przyczyną inkontynencji jest osłabienie mięśni dna miednicy. Eksperci apelują, by zwracać uwagę szczególnie na osoby starsze, które rezygnują z życia społecznego, zamykają się w czterech ścianach, bowiem wstydzą się mokrych plam i nieprzyjemnej woni moczu. Takie zachowania mogą pogarszać ich stan psychiczny, a całkowita izolacja przyczynić się nawet do stanów depresyjnych.

Gdy pojawia się nietrzymanie moczu, warto zainwestować w pieluchy lub wkłady chłonne i majtki siatkowe. Te ostatnie są lepszym rozwiązaniem niż tradycyjna bielizna. Cienka, aczkolwiek mocna siatka jest bardzo elastyczna, dopasowuje się do ciała, dzięki czemu pielucha lub wkład idealnie przylegają, co zapewnia maksimum komfortu.

Jak wybrać majtki siatkowe?

Majtki siatkowe mogą być jednorazowe lub wielorazowe. Te pierwsze wyrzucić należy po każdym użyciu. Drugie z kolei można prać i zakładać ponownie. TENA oferuje np. majtki, które można wielokrotnie prać w temperaturze 60 stopni i suszyć bez obaw, że się odkształcą czy zniszczą. Dlatego kluczowa jest jakość ich wykonania. Jeśli mamy alergiczną, skłonną do podrażnień skórę, warto zwrócić uwagę, czy nie zawierają lateksu. Dobrym rozwiązaniem są też w tym przypadku majki bezszwowe, które minimalizują ucisk, przez co gwarantują większy komfort użytkowania.

Przeczytaj:  Szczepionka przeciw koronawirusowi. Brytyjska firma podpisała umowę z 4 krajam

Majtki siatkowe, tak jak tradycyjna bielizna, mają różne rozmiary, dlatego należy zmierzyć obwód bioder i dobrać odpowiedni produkt. Zbyt małe będą uwierać, z kolei za duże mogą nieodpowiednio trzymać wkład chłonny, przez co ten będzie się przesuwał i może przeciekać.