Jak dobrać idealną poduszkę do snu?

Warto przeczytać

Statystycznie rzecz biorąc, praktycznie połowę naszego dnia spędzamy na wypoczynku. Jest to oczywiście w pełni uzasadnione. Nasz organizm potrzebuje snu, by zregenerować się po ciężkim wysiłku, a także „zresetować” się i wyłączyć na chwilę od ciążącego na nim stresu. Bardzo często więc poświęcamy ogromną uwagę temu, w jaki sposób kompletujemy swoją pościel. Starannie dobieramy kołdry, a także poduszki, które mają zapewnić nam komfortowy i higieniczny wypoczynek. Jednak wybór poduszki nie zawsze jest taki oczywisty. Zapominamy bowiem, że najważniejsze staje się jej wypełnienie. Wobec tego jak dobrać idealną poduszkę do spania i dlaczego będzie to poduszka puchowa 70×80?

Rozmiar poduszki ma znaczenie

Każdy kto wybrał się na zakupy do sklepu z tekstyliami do sypialni, zauważył z pewnością, że w asortymencie poduszek można znaleźć je w różnorodnych rozmiarach. Co ciekawe, często decydujemy się na modele największe z przekonaniem, że zapewnią nam one najwyższy poziom komfortu. Jednak o wiele lepszym wyborem może okazać się poduszka puchowa 70×80 niż poduszki, które zajmą większą część naszego materaca. Dlaczego? Tylko taka poduszka puchowa 70×80 będzie wstanie optymalnie wspierać odcinek kręgosłupa szyjnego, a także dopasować się do jego naturalnych krzywizn. Większe modele często sięgają nam aż do obręczy barkowej, a dzięki temu nasza szyja często jest „zawieszona” w powietrzu. Wybierając mniejszy model poduszki, zapewniamy sobie lepsze punkty podparcia.

Przeczytaj:  Jakie powinny być pojemniki na odpady medyczne?

Wypełnienie poduszki – bez puchu ani rusz!

Poszukiwania idealnej poduszki do spania mogą być wymagające. Przede wszystkim większą uwagę trzeba poświęcić jej wypełnieniu. Poduszka puchowa 70×80 jak sama nazwa wskazuje została wypełniona naturalnym puchem. Jego największą zaletą jest to, że dopasowuje się do kształtu głowy, a także nie będzie się on trwale odkształcał. Z poduszką puchową 70×80 zapewnimy sobie więc niezwykle przyjemny i komfortowy wypoczynek.

Warto również wspomnieć, że poszuka puchowa 70×80 będzie idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które borykają się z przewlekłymi chorobami górnych dróg oddechowych oraz różnego rodzaju alergiami wziewnymi. Z poduszką puchową 70×80 będą one mogły cieszyć się spokojnym snem bez uporczywych objawów. Puch jest bowiem całkowicie naturalnym wypełnieniem. Nie zatrzymuje on w sobie ani kurzu, ani także roztoczy, co czyni go niezwykle przyjaznym dla wszystkich alergików. Można więc śmiało powiedzieć, że poduszka puchowa 70×80 zapewni wszystkim sen, jakiego pragną.