Sterylizator do butelek - niezbędny zakup przyszłych rodziców

Sterylizator do butelek – niezbędny zakup przyszłych rodziców

Warto przeczytać

Jeśli karmimy maluszka butelką, konieczne jest wyparzanie tych akcesoriów przed każdym karmieniem. Resztki jedzenia, jakie znajdują się w szparach, niejednokrotnie mogą doprowadzić do dolegliwości ze strony układu trawiennego.

To samo dotyczy smoczka, który czasem spadnie dziecku na ziemię przy zabawie – powinien być on w takim wypadku sterylizowany, przynajmniej przez okres pierwszych kilku miesięcy życia dziecka.

Jak sterylizować butelkę i smoczek?

Najprostszym sposobem jest oczywiście wyparzenie akcesoriów. To nic skomplikowanego, po prostu umieszczamy je w garnku i gotujemy przez jakiś czas, a następnie wyjmujemy i osuszamy. Kolejnym krokiem może być już przygotowywanie pokarmu dla dziecka. Wygodniejszym sposobem wydaje się jednak sterylizator do butelek. Jest to urządzenie, które wyparza akcesoria poprzez działanie pary wodnej.

Jaki sterylizator do butelek wybrać?

Głównie na rynku można spotkać dwa rodzaje parowych sterylizatorów do butelek. Pierwszy z nich jest elektryczny, a drugi – mikrofalowy. Oznacza to, że elektryczny wystarczy podłączyć do prądu, a aby użyć mikrofalowego, potrzebna będzie nam jeszcze mikrofalówka. Różnią się one przede wszystkim sposobem, w jaki będziemy ich używać. Oczywiście wybór tutaj zależy głównie od tego, czy posiadamy mikrofalówkę. Ceny potrafią być porównywalne, ponieważ standardowy sterylizator elektryczny, jak i ten mikrofalowy, (https://www.philips.pl/c-m-mo/podgrzewacze-i-sterylizatory-do-butelek) można kupić za około 100 złotych. Choć są oczywiście jeszcze droższe i tańsze, które różnią się między innymi ilością funkcji oraz jakością wykonania.

Przeczytaj:  Naturalne suplementy na odporność – dlaczego są tak ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu?

Przy wyborze sterylizatora do butelek i smoczków należy także zwrócić uwagę na długość wyparzania (może to być kilka lub kilkanaście minut), poręczne gabaryty czy pojemność (są takie na jedną lub kilka butelek i smoczków). Wybierzmy taki, który będzie dla nas najwygodniejszy.

Dlaczego warto zainwestować w sterylizator do butelek?

Sterylizator do butelek to urządzenie, które przede wszystkim przyspieszy proces dbania o akcesoria do karmienia dziecka. Przy maluszku, szczególnie takiemu jeszcze pijącemu mleko, przed rozszerzeniem diety, trzeba poświęcać niemal cały swój czas. Dlatego właśnie każda mała dogodność, która ułatwi nam zajmowanie się dzieckiem, jest warta rozważenia.

Sterylizator to mało?

Jeśli sama funkcja wyparzania nie wydaje nam się szczególnie warta zachodu, możemy zwrócić swoje myśli ku kompleksowemu urządzeniu, które jest jeszcze bardziej pomocne. Oprócz usprawnienia procesu dbania o perfekcyjną higienę akcesoriów do karmienia sterylizator może mieć także funkcję podgrzewania pokarmu znajdującego się w butelkach do wybranej przez nas temperatury. Dokonuje tego na podobnej zasadzie, co przy wyparzaniu butelek – za sprawą pary wodnej, jednak o niższej temperaturze, aby pokarm nie stracił swoich właściwości. Z pewnością natrafimy także na sterylizatory 3w1, a nawet 4w1, jeśli chcemy maksymalnie zminimalizować czas spędzony w kuchni.