Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Karlino

zachodniopomorskie

Współczesna stomatologia idzie na pozyskanie niezwykłych efektów nawet przy dużych brakach zębowych.

Implanty zębowe Lipiany

Co warto wybrać?

wybielanie zębów ibright
wybielanie zębów ibright

Gdy jest konieczność usunięcia całego zęba wraz spośród jego korzeniem, pojawia się pytanie – co wybrać, aby zlikwidować lukę po jego ekstrakcji? Już do dyspozycji mamy trzy główne propozycje, a mianowicie:

Zobacz wybielanie zębów ionic White

implanty zębowe Lipiany
mosty protetyczne Lipiany
ruchome protezy zębowe Lipiany

Wszystka z ostatnich możliwości jest własne walory i minusy, więc warto zaznajomić się spośród nimi około przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Braki w łuku zębowym? Warto wzbogacić je jak łatwo!

Do ekstrakcji, czyli usunięcia zęba dochodzi bardzo często wskutek pojawienia się dużego ogniska próchnicy. Pewno istnieć wówczas wyjątkowo kwestia chorób dziąseł, na dowód paradontozy. Także usunięcie zęba że stanowić efektem jego uszkodzenia mechanicznego, na dowód pęknięcia lub urazu.

zobacz opinie ionic white opinie

Jeśli pojawiają się błędy w łuku zębowym, warto wzbogacić je jak już. Dlaczego? Brak nawet jednego zęba ma głęboki wpływ na zgryz, dlatego że iść nie ale do problemów z żuciem, ale i do przemieszczeń okolicznych zębów, bólów żuchwy i szczęki czy bólu głowy. Może dojść również do zaniku kości, do dodatkowo utrudnia ewentualne uzupełnienia braków.

A wtedy, gdy pojawia się brak w łuku zębowym, o jego czemuś warto przemyśleć jak łatwo – lub w takim przypadku lepiej wybrać implanty zębowe, mosty czy protezy ruchome?

Przeczytaj:  Multikino Mirosławiec

Implanty zębowe

Obecnie implanty zębowe zaliczane są za najskuteczniejszą drogę uzupełniania braków zębowych. Procedura polega więc na czemuś braku przez wszczepienie implantu w znaczenie dawnego korzenia zębowego. Na korzeniu zatrzymuje się następnie koronę, która dobrze imituje wygląd naturalnego zęba.

Nowoczesne implanty zębowe są uzupełnieniami trwałymi, jakie mogą posłużyć nawet na ponad 20 lat. Idą na przywrócenie funkcji żucia, są pielęgnowane tak toż jak nowe zęby, dlatego pacjent z wszczepionym implantem może całkowicie o nim zapomnieć.

Jeden implant stomatologiczny może posłużyć do uzupełnienia jednego czy kilku braków. Takie rozwiązanie zaczyna się i w sukcesu bezzębia – wtedy uczy się kilka implantów, na jakich mocuje się na pewne specjalną protezę.

Głównym minusem implantów stanowi ich doskonała wartość. Jeden wszczep wraz z koroną to kurs od około 3500 dobrych do nawet ponad 5000 złotych.

Most protetyczny

Mosty protetyczne to ponad popularny sposób na uzupełnieni brakujących zębów. Wynoszą one wersję dla ruchomych protez zębowych, ponieważ osadzane są w jamie ustnej na określone. Mosty mogą posłużyć do odbudowy jednego braku lub kilku braków jednocześnie.

Pod pojęciem mostu protetycznego znajduje się specjalne uzupełnienie, najczęściej uczynione z porcelany, które oprawiane istnieje na lokalnych dla braku zębach – w efekcie tworzy konstrukcję przypominającą most.

Przeczytaj:  Walentynki Mirosławiec

Aby zamocować most ceramiczny, brak musi być otoczony zębami posiadającymi korzenie – więc faktycznie zwane zęby filarowe. Zęby też są specjalnie szlifowane, aby osadzić na nich most protetyczny. Niekiedy niezbędne istnieje zarówno zrobienie ich pomagania kanałowego. To brak tej technologii, ponieważ często potrzebne jest oszlifowanie zdrowych zębów.

Efekt wizualny po wykonaniu mostu protetycznego stanowi daleko interesujący – stanowi on niemalże nie do poznania z drugich zębów w jamie ustnej pacjenta. Trwałość mostów dodatkowo istnieje duża – mogą one wykonywać nawet przez ponad 10-20 lat.

Koszty wykonania mostu protetycznego wahają się najczęściej z około 1000 dobrych do ponad 2000 złotych za jakąś sztukę.
Proteza ruchoma

Ostatnia sprawa to protezy ruchome, na dowód przygotowane z akrylu. To tani możliwość na uzupełnienie braku zębowego, niemniej jednak najmniej komfortowy.

Proteza może wykonywać dyskomfort w jamie ustnej, wywoływać podrażnienia i otarcia dziąseł, a jeszcze trudności w spożywaniu niektórych pokarmów. Należy czyścić ją z wykorzystaniem specjalnych preparatów Też nie zapewnia ona tak szerokiej trwałości jak powyższe metody uzupełnienia braków zębowych.

Wybrane modele protez ruchomych są finansowane przez NFZ.

Źródło artykułu Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Lipiany