Krótkoterminowe metody łagodzenia stresu, które możesz stosować w dowolnym miejscu

Zagraniczne

Stres towarzyszy nam praktycznie każdego dnia. Niektórych spotyka on w pracy, a innych w domu. Na każdego działa inaczej i każdemu objawia się w innych momentach. Stresu nie da się w stu procentach wyzbyć, gdyż jest to część ludzkiej natury. Warto jednak poznać kilka metod, które pomogą nam z nim walczyć i pozbyć się go, choćby na chwilę.

O czym warto pamiętać

Nie ma uniwersalnej metody na pozbycie się stresu, która będzie działać na każdego. Oczywiście możesz wygrać w gry jackpot i rozładować napięcie pozytywnymi emocjami po wygranej, jednak to nie takie proste. Jeśli by tak było, to zapewne ten tekst nigdy by nie powstał, gdyż nie miałby on najmniejszego sensu. Pamiętajmy zatem, że to, co działa na jedną osobę, może nie działać na drugą. To samo tyczy się rozładowywania stresu. Tańczenie w sypialni w swoim domu może nam pomóc, lecz ta sama czynność w warzywniaku raczej nie obniży naszego poziomu stresu.

Jeśli jedna z metod, o których dowiesz się z poniższego tekstu na ciebie nie zadziała, to nie bój się spróbować kolejnej. Być może w końcu trafisz na taką, która będzie dobrana idealnie pod ciebie, nie trzeba się wszakże spieszyć.

Przeczytaj:  Jak kupować artykuły medyczne z aliexpress

Najlepsze strategie krótkoterminowe

Te metody wyróżniają się możliwością wykonywania ich w dowolnym miejscu o dowolnym czasie. Do tego z pewnością nie wymagają od nas dużego zaangażowania, a ulgę poczujemy praktycznie od razu.

Odbądź podróż w swoim umyśle. Ta metoda polega na wyobrażeniu sobie jakiegoś lubianego przez nas miejsca i odbycia w nim krótkiego spaceru. To może być plaża, las, góry, jezioro lub cokolwiek innego, co nam się dobrze kojarzy. Dla lepszego efektu możemy włączyć odgłosy natury. Intensywnie myślmy o tym miejscu, tak, aby, jak najbardziej poczuć, że faktycznie tam się jest. Po kilku minutach otwórz oczy i wróć do chwili obecnej.

Kolejną metodą jest medytacja. Istnieje wiele różnych jej form, zatem każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Możesz rozwinąć mantrę, którą powtarzasz w swoim umyśle, biorąc powolne, głębokie oddechy. Możesz też poświęcić kilka minut na relaks, zwracając jednocześnie uwagę na to, co widzisz, słyszysz I czujesz.

Ćwicz progresywną relaksację mięśni. Ta metoda polega na rozluźnieniu wszystkich mięśni ciała. Zacznij od głębokich oddechów, a następnie ćwicz napinanie i rozluźnianie każdej grupy mięśni, zaczynając od czoła i przesuwając się w dół aż do palców u stóp. Z praktyką nauczysz się rozpoznawać napięcie w mięśniach i łatwiej się odprężysz.

Przeczytaj:  Jak kupować artykuły medyczne z aliexpress

Skoncentruj się na oddychaniu. Samo skupienie się na oddechu lub zmiana sposobu oddychania może mieć duży wpływ na ogólny poziom stresu. Techniki oddechowe mogą uspokoić twoje ciało i mózg w ciągu zaledwie kilku minut. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nikt wokół ciebie nie będzie wiedział, że właśnie rozładowujesz stres. Może to być przydatne podczas spotkań firmowych lub występach publicznych.

Zagraj w coś. Jeśli nie mamy przy sobie komputera lub konsoli, to nic nie stoi na przeszkodzie, by użyć naszego telefonu. W sklepie z aplikacjami na pewno znajdziemy coś dla siebie.

Idź na spacer. Czasami proste rozwiązania są najlepsze. Spacery pozwalają oczyścić umysł, cieszyć się zmieniającą się scenerią oraz skutecznie wprowadzają w inny nastrój. Minusem tej metody jest fakt, że musimy gdzieś wyjść, a nie zawsze jest to możliwe.

Weź coś do ręki! Rozładować stres można również namiętnie bawiąc się czymś w rękach. W internecie można bez problemu kupić różne gniotki antystresowe, lecz nie będą one nam zawsze potrzebne. Równie dobrze sprawdzi się ołówek, długopis, telefon, kubek lub chusteczka. Możliwości jest masa i nic nas tutaj nie ogranicza.