Powiększanie piersi – metody

Medycyna estetyczna
Dla wielu kobiet rozmiar ich piersi może być źródłem niepewności. Mogą one czuć się niepewnie, jak wyglądają w ubraniach lub martwić się, że mężczyźni uznają je za mniej atrakcyjne.

Niektóre kobiety próbują zwiększyć rozmiar piersi za pomocą różnych środków bez operacji, ale to nie zawsze jest skuteczne i może być drogie, jak również. W tym artykule poznamy kilka różnych metod powiększania piersi bez interwencji chirurgicznej!

Z jakich powodów kobiety decydują się na powiększanie piersi?

Wiele kobiet decyduje się na zabieg powiększania piersi, ponieważ chcą mieć większe piersi. Podczas gdy inne odnotowały zwiększoną samoocenę lub to, że ich ubrania lepiej pasują. Choć prawdą jest, że niektóre kobiety poddają się operacji powiększenia piersi wyłącznie z powodów kosmetycznych, większość z nich szuka rozwiązania rzeczywistego problemu. Tkanka piersi zawsze rośnie i rozwija się w okresie dojrzewania aż do menopauzy – ale po menopauzie organizm produkuje bardzo mało estrogenu, co powoduje rozpad kolagenu. Powoduje to, że skóra traci swoją elastyczność i jędrność. Z tego powodu operacje piersi są bardziej powszechne u kobiet, które właśnie weszły w okres menopauzy lub są w okresie pomenopauzalnym.

Co mogę zrobić, aby powiększyć piersi bez operacji?

Istnieje wiele dostępnych bez recepty kremów, tabletek i balsamów, które twierdzą, że zwiększają rozmiar piersi.

Jakie są metody powiększania biustu?

Istnieje wiele metod stosowanych w celu zwiększenia rozmiaru piersi, w tym:

Implanty piersi – jest to zdecydowanie najczęstsza metoda powiększania piersi. Implanty mogą być umieszczane zarówno pod, jak i nad mięśniami piersiowymi. Według badań, chirurgia kosmetyczna przyniosła pozytywne rezultaty u kobiet, które poddały się zabiegowi powiększenia piersi za pomocą implantów wypełnionych żelem silikonowym. Implanty silikonowe są nie tylko bezpieczne, ale także zapewniają bardziej naturalny wygląd i odczucie niż implanty z soli. Ważne jest, aby uzyskać implant od renomowanego lekarza, ponieważ zdarzały się przypadki infekcji wokół tkanki bliznowatej wokół implantów silikonowych

Kremy i tabletki powiększające piersi – Są one stosowane w połączeniu z innymi metodami, takimi jak trening siłowy lub reżim ćwiczeń. Istnieją ograniczone dowody, że te kremy działają. Warto zapoznać się z tym rankingiem kremów i tabletek na powiększenie biustu https://ctn.com.pl/tabletki-na-powiekszenie-biustu/

Zastrzyki do piersi – Wstrzykiwanie wypełniacza dermalnego, takiego jak kwas hialuronowy, zwiększy rozmiar piersi, ale może to być nieprzewidywalne i tymczasowe. Rezultaty są niewielkie, ale będziesz w stanie zauważyć różnicę.

Terapia osoczem bogatopłytkowym – polega na pobraniu własnej krwi pacjenta i usunięciu jej w celu oddzielenia płytek krwi i czynników wzrostu. Płytki krwi są następnie wstrzykiwane do obszaru docelowego, gdzie stymulują regenerację tkanek, co prowadzi do zwiększonej produkcji kolagenu

Należy jednak pamiętać, że metody te zostały przetestowane jedynie pod kątem krótkoterminowych rezultatów i mogą nie być tak skuteczne, jak byś tego oczekiwała. Zanim zdecydujesz się na jakiekolwiek medyczne lub niechirurgiczne powiększanie piersi, powinnaś skonsultować się z lekarzem i omówić swoje możliwości.

Inne metody leczenia

Istnieją inne techniki, które mogą pomóc poprawić rozmiar Twoich piersi lub sprawić, że będą wydawały się większe. Podczas gdy te metody te nie wymagają operacji, mogą być jednak kosztowne i czasochłonne. Należą do nich:

Przyrost masy ciała – niektóre kobiety z nadwagą stwierdzają, że zwiększenie ich wagi powoduje, że ich piersi wyglądają na większe lub pełniejsze . Dzieje się tak dlatego, że są one zazwyczaj cięższe niż otaczające je tkanki, więc kiedy tracisz na wadze, Twoja klatka piersiowa będzie miała tendencję do pojawiania się zapadniętych piersi

Ćwiczenia na klatkę piersiową – jest to forma budowy ciała i obejmuje kurczenie mięśni piersiowych w celu zwiększenia siły

Zmniejsz stres – kiedy jesteś zestresowany, twoje ciało uwalnia kortyzol w odpowiedzi . Hormon ten obniża poziom estrogenu. Estrogen pomaga w rozwoju piersi, więc z niższych ilości estrogenu, będzie trudniej rozwijać większe piersi naturalnie.

Trening siłowy -to zwiększa masę mięśniową, ale nie jest jasne, czy to prowadzi do zwiększenia rozmiaru piersi . Jednak wiele kobiet, które przeszły przez okres dojrzewania zgłaszają wzrost rozmiaru ich miseczki z powodu wzrostu masy mięśniowej.

Utrzymuj zdrową wagę – niedowaga może sprawić, że Twoje piersi będą wydawać się mniejsze, ponieważ tkanka będzie bardziej płaska niż normalnie. Idealnie byłoby, gdybyś mogła utrzymywać wagę nieco powyżej średniej dla swojego wzrostu.

Przybrać na wadze – może to prowadzić do zwiększenia rozmiaru piersi, ale nie wszystkie kobiety mogą przybrać na wadze i trudno będzie przewidzieć, ile możesz przytyć.

Jakie są zalecenia po operacji powiększania biustu?

Po operacji powiększenia piersi zaleca się noszenie dobrze dopasowanego, podtrzymującego biustonosza przez co najmniej 6 tygodni. Pomoże on w rekonwalescencji oraz utrzyma nowy kształt Twoich piersi. Upewnij się, że wybrany przez Ciebie biustonosz ma szerokie ramiączka i nie uciska skóry ani tkanki wokół implantu. Powinnaś również unikać noszenia bardzo obcisłych ubrań przez pierwszy miesiąc, gdyż może to podrażnić blizny.

Czy po operacji powiększania biustu może dojść do wystąpienia powikłań?

Wiele kobiet jest zdenerwowany o poddaniu się operacji w celu zwiększenia rozmiaru ich piersi . Jednak powikłania występujące podczas powiększania piersi są rzadkie .

Operacja powiększenia piersi jest stosunkowo bezpieczna procedura , która jest wykonywana od lat 60-tych z bardzo niewielu zarejestrowanych powikłań . W większości przypadków wszelkie skutki uboczne ustępują w ciągu 2 tygodni i można wrócić do normalnych czynności.

Możliwe powikłania, których należy być świadomym to:

Nawrót asymetrii : Jest to sytuacja, w której Twoje piersi nie są w pełni symetryczne. Dotyka to około 10%-15% kobiet, które poddają się operacji powiększenia piersi. Jeśli istnieje znacząca różnica w rozmiarze, kształcie lub położeniu pomiędzy dwoma piersiami, może to powodować dyskomfort i samoświadomość.

Nadmierne blizny: Chociaż blizny po operacji są nieuniknione, ważne jest, aby dobrze się goiły i nie były grube ani uniesione. Najczęstszym powikłaniem związanym z bliznowaceniem są blizny przerostowe, które są czerwone i grudkowate. Pojawiają się one zwykle około 6 tygodni po operacji, choć w rzadkich przypadkach mogą rozwijać się kilka lat później. Ryzyko powstawania blizn można zmniejszyć poprzez:

Stosowanie maści z antybiotykami na blizny w ciągu pierwszych kilku dni po operacji Unikanie bezpośredniego działania promieni słonecznych na piersi przez dłuższy czas, ponieważ może to spowodować hiperpigmentację (opaleniznę).

Podsumowanie

Operacja powiększania piersi jest niezwykle bezpieczną procedurą, która jest wykonywana od dziesięcioleci. Najczęstszym efektem ubocznym lub powikłaniem implantów piersi jest asymetria, ale można to naprawić za pomocą drugiej operacji, aby skorygować problem. Jeśli rozważasz powiększenie piersi bez operacji przy użyciu kremów, zastrzyków i innych metod, proszę dokładnie rozważyć swoje opcje, zanim podejmiesz jakiekolwiek ryzyko dla swojego ciała! Daj nam znać, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tych metod – jesteśmy tu, aby pomóc!