Naturalne substancje wspomagające odchudzanie, których jeszcze nie znacie

Odchudzanie
Powszechnie wiadomo, że szczupła sylwetka to efekt zdrowej, zbilansowanej diety połączonej z aktywnością fizyczną, dostosowaną do wieku i stanu zdrowia. Warto jednak dodatkowo wspomóc ten proces substancjami pochodzenia naturalnego. Dziś przedstawiamy kilka z nich.

Morwa biała

Właściwości lecznicze, tej pochodzącej z Azji rośliny znane są od wieków. Zawarta w niej substancja znana jako 1-dezoksynojirimycyna, wpływa na utrzymanie prawidłowej gospodarki węglowodanowej organizmu. Spowalniając działanie enzymów biorących udział w trawieniu węglowodanów, przyczynia się do utrzymania prawidłowego poziomu cukru we krwi. Z tego powodu morwa biała jest ceniona w ziołolecznictwie oraz przemyśle farmaceutycznym. Istnieje wiele preparatów zawierających wyciąg z tej rośliny, od płynnych suplementów po suszone owoce, herbaty czy tabletki. Warto skorzystać z dobroczynnych właściwości morwy białej.

Zielona kawa

Zanim ziarna kawowca przybiorą znany nam brązowy kolor, są nieco zielone. Bowiem zielona kawa to nic innego, jak niedojrzałe owoce kawowca. Ceniona jest za zawartość kwasu chlorogenowego, który ogranicza wchłanianie glukozy z pożywienia, a połączony z kofeiną może być pomocny w redukcji wagi. Palona kawa zawiera go mniej, bowiem ulega on rozpadowi podczas obróbki termicznej. Ponadto zielona kawa posiada właściwości detoksykujące i przeciwutleniające. Może występować w postaci naturalnej – jako zielona, mielona kawa lub na przykład kapsułek zawierających jej ekstrakty.

Przeczytaj:  Czy Cappuccino MCT działa? Opinie, recenzje, przeciwwskazania

Sprawdź także: 5 Przekonań, które utrudniają Ci odchudzanie!

Pieprz kajeński

Suszone i mielone papryczki odmiany cayenne, znane jako pieprz kajeński są cenioną i popularną przyprawą w kuchni. Mało kto jednak wie, że obecna w pieprzu kajeńskim kapsaicyna (która odpowiada za ostry smak papryczek) wpływa ponadto korzystanie na nasze zdrowie. Kapsaicyna przyspiesza bowiem przemianę materii. Polecany jest zatem jako uzupełnienie diety osób chcących pozbyć się zbędnych kilogramów. Dostępne są między innymi suplementy z pieprzem kajeńskim
w formie kapsułek.

Agrest indyjski

Agrest indyjski, znany jako amla, również posiada właściwości pomocne w walce ze zbędnymi kilogramami. Ceniony jest w medycynie ajurwedyjskiej, gdzie wykorzystuje się go jako wspomagacz procesów trawiennych. Wyciąg z owoców amli normalizuje też poziom cukru we krwi. W Ajurwedzie wszystkie części rośliny wykorzystywane są ponadto w celach odmładzających. Na rynku dostępne są m.in. kapsułki zawierające ekstrakt z owoców agrestu indyjskiego.

Gdzie kupić naturalne suplementy wspomagające odchudzanie?

Jak widać substancje pochodzenia naturalnego mogą być doskonałym uzupełnieniem diety odchudzającej lub codziennej, zdrowej diety. Na rynku dostępnych jest wiele produktów zawierających naturalne ekstrakty z zielonej kawy, agrestu indyjskiego, morwy białej czy pieprzu kajeńskiego, a także wiele innych. Szczególnie polecamy apteki internetowe. Odpowiedni suplement można kupić chociażby na stronie – https://www.i-apteka.pl/pol_m_Dieta-Odchudzanie-452.html.

Przeczytaj:  Czy Cappuccino MCT działa? Opinie, recenzje, przeciwwskazania