Indywidualne treningi dla wszystkich poziomów sprawności: niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy jesteś doświadczonym sportowcem

Pozostałe
Zamierzasz regularnie trenować, jednak wciąż wahasz się pomiędzy aktywnością w domu, a systematycznymi ćwiczeniami na siłowni? Zdania w tej kwestii wciąż są podzielone. Przeczytaj, jakie zalety gwarantuje trening w domu, a jakich korzyści możesz się spodziewać, realizując plan na siłowni. Będziesz zaskoczona, które z miejsc ma więcej do zaoferowania.

Zastanawiasz się, czy trenując w domu, możesz realizować harmonogramy o różnym stopniu zaawansowania? Okazuje się że to nie rodzaj przestrzeni jest ograniczeniem, a brak odpowiedniej wiedzy. Przeczytaj, jak rozwiązać najczęstszy problem ćwiczących i zrealizować założone cele w zaciszu własnego pokoju.

Początkujący amatorzy systematycznych treningów najczęściej nie przykładają wagi do tego, w czym ćwiczą. Tymczasem okazuje się, że prawidłowo dopasowany strój sportowy może podnieść jakość, a w rezultacie – efektywność treningu. Sprawdź, jakie cechy powinna mieć dobra odzież sportowa.

Trening w domu czy na siłowni?

Wielu rezygnuje z realizacji planu treningowego w domu, obawiając się braku dostępu do specjalistycznego sprzętu. Tymczasem dobrze skonstruowany harmonogram nie musi wymagać korzystania z maszyn i akcesoriów fitness. Co więcej, realizacja programu w domu zapewnia Ci większą dowolność w zakresie podjęcia aktywności, pozwala zaoszczędzić czas i wyraźnie zmniejsza koszty treningu – nawet jeśli zdecydujesz się wykupić plan treningowy uwzględniający indywidualne potrzeby i wymagania Twojego ciała. Zdecydowana większość ćwiczących w zaciszu własnego domu czuje się pewniej, a w efekcie – lepiej (pod względem technicznym) wykonuje poszczególne ćwiczenia.

Przeczytaj:  Czy Athletic Bilbao pokona dziś Getafe?

Treningi w domu dla każdego. Stopień zaawansowania nie ma znaczenia!

Chociaż niewiele osób wie, w domu można realizować treningi o różnym stopniu zaawansowania. Podstawą osiągnięcia założonych celów jest odpowiedni plan treningowy – najlepiej taki, który zaproponuje Ci trenerka personalna online. Zestaw ćwiczeń nastawiony na kształtowanie sylwetki uwzględnia indywidualne potrzeby i wymagania sylwetki, odpowiada na bieżące możliwości organizmu i bierze pod uwagę możliwości sprzętowe.  Przygotowany w ten sposób trening jest uzupełniony o jasne wskazówki, zawierające informacje w zakresie częstotliwości podejmowania aktywności, rodzaju i kolejności wykonywanych ćwiczeń, ilości serii i powtórzeń, a także – poprawnej techniki i rodzaju potrzebnego sprzętu.

Profesjonalna odzież również dla początkujących. Sprawdź, w czym ćwiczyć

Decydując się na realizację planu treningowego w domu, unikaj wykonywania ćwiczeń w nieodpowiednim stroju – tym bardziej że odzież wpływa nie tylko na jakość treningu, ale także – na poziom motywacji. Wybierając legginsy PUSH UP, zadbasz o pełną swobodę ruchów i optycznie wymodelujesz sylwetkę. Taki model perfekcyjnie przylega do ciała, podąża za jego ruchem i wzmacnia poczucie pewności siebie, a w efekcie – motywuje do kolejnych treningów.

Przeczytaj:  Dlaczego warto zadbać o serwis klimatyzacji?