Dlaczego warto używać wkładki na płaskostopie

Dlaczego warto używać wkładki na płaskostopie?

Artykuł Miesiąca Zdrowie i Uroda

Płaskostopie to deformacja stóp. Inna nazwa płaskostopia to platfus. Jest to określenie potocznie używane. Z płaskostopiem mogą borykać się dzieci w każdym wieku, a także osoby dorosłe. Przyczyn deformacji może być wiele. W artykule wyjaśniamy, czym jest płaskostopie i dlaczego wkładki na płaskostopie są warte uwagi.

1. W trosce o stopy

2. Płaskostopie podłużne i płaskostopie poprzeczne

3. Wkładki na płaskostopie — jakie wybrać?

Dolegliwości bólowe w obrębie stóp mogą przytrafiać się każdemu. Może to być efekt noszenia nieodpowiednich butów lub zmęczenie związane z pracą stojącą. Osoby, które cierpią na płaskostopie, doznają zdecydowanie poważniejszych objawów. Przykładem jest ból i obrzęk stóp w stopniu, który wręcz uniemożliwia chodzenie lub stanie. Ból może obejmować też inne części nóg, zwłaszcza w czasie wysiłku. Używanie wkładek ortopedycznych, takich jak FootWave, daje ogromną ulgę dla stóp. Władki ortopedyczne na płaskostopie przywracają komfort w czasie chodzenia lub stania. Wkładki ortopedyczne wspomagają leczenie płaskostopia podłużnego i poprzecznego. W stanach zaawansowanych może być wymagana długoterminowa rehabilitacja lub zabiegi chirurgiczne. Wkładki ortopedyczne na płaskostopie mogą przyczynić się do znacznego zmniejszenia dolegliwości bólowych.

Przeczytaj:  Mleko początkowe dla noworodka

W trosce o stopy

W dzisiejszych czasach każdego może dotknąć problem związany z wadami postawy. W przypadku dzieci ważne jest, by jak najszybciej wychwycić płaskostopie. Rodzice mają możliwość sprawdzenia, czy ich dzieci nie cierpią na przykład na płaskostopie poprzeczne lub nie mają problemu z płaskostopiem podłużnym. W zasadzie fakt występowania tej wady można sprawdzić samodzielnie, ale najlepiej jest zbadać dziecko w specjalistycznym gabinecie lekarskim. Schorzenia tego rodzaju trzeba leczyć od najmłodszych lat, inaczej przejdą w postać zaawansowaną. Ortopedyczne wkładki mogą być kupowane w sklepach internetowych i stacjonarnych. Ważne, by były wyprodukowane przez renomowaną firmę, będącą ekspertem w dziedzinie zdrowia stóp. Wkładki ortopedyczne bez nazwy firmy nie dadzą żadnych efektów. Mogą narobić też dużo szkód.

Płaskostopie podłużne i płaskostopie poprzeczne

Jeśli chodzi o płaskostopie, to można wyróżnić płaskostopie poprzeczne i podłużne. W obu przypadkach należy stosować wkładki ortopedyczne. Jest to terapia wspomagająca, przy czym systematyczne używanie wkładek ortopedycznych może złagodzić objawy schorzenia i zahamować jego rozwój. Nie da się ukryć, że ogromne znaczenie ma jakość dobranych wkładek. Wkładki ortopedyczne na płaskostopie nie mogą być byle jakie. Ma to znaczenie nie tylko w przypadku dzieci, ale i osób dorosłych. Jeśli chodzi o ból spowodowany przez płaskostopie, lekarz może zalecić stosowanie leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Może też wdrożyć inne formy leczenia.

Przeczytaj:  POSy i STANDy w aptekach – trendy które zmieniają rynek

Wkładki na płaskostopie — jakie wybrać?

Przy wyborze wkładek w pierwszej kolejności należy sprawdzić, co według producenta dają wkładki danej firmy. Nie można kierować się najniższą ceną, gdyż takie wkładki nie przyniosą żadnych korzyści zdrowotnych. Wkładki ortopedyczne muszą być tak zaprojektowane, by przynosiły wyraźną ulgę w przedniej części stopy. Wkładki powinny zapewniać wsparcie dla łuków podeszwowych. To minimalizuje wszelkiego rodzaju wstrząsy i ból w obrębie pięt. Dzięki dobrym wkładkom będzie można szybko odczuć pozytywne zmiany w trakcie chodzenia. Komfort użytkowników wkładek jest zawsze najważniejszy. Idealne wkładki produkowane przez firmę, która wie, co dla stóp jest najzdrowsze i najlepsze, to sposób na poprawę jakości życia.