Dwie ważne imprezy dla biegaczy w roku 2018, upamiętniające historyczne wydarzenia.

Informacje

Aktywność ruchowa staje się nową formą upamiętniania ważnych wydarzeń związanych z „Polską Walczącą”, w okresie okupacji. Spektakularny charakter tych biegów, przyciąga coraz więcej uczestników, zarówno początkujących jak i zaawansowanych biegaczy.

Biegi stają się coraz bardziej popularną aktywnością sportową. Niemal w każdym warszawskim parku, można zaobserwować osoby, w różnym wieku – uprawiające ten wspaniały sport. Powstaje również wiele inicjatyw, powiązanych z tą aktywnością o charakterze edukacyjnym, a nawet upamiętniającym różne ważne wydarzenia historyczne. W tym roku, będziemy mogli uczestniczyć w dwóch ciekawych wydarzeniach tego typu. Pierwszym jest Bieg Tropem Wilczym w Żorach, który jest organizowany przez fundację Wolność i Demokracja z Warszawy i przeznaczony jest zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Natomiast drugi bieg, to już tradycyjnie coroczne wydarzenie, upamiętniające wybuch Powstania Warszawskiego.

Oba biegi choć różnią się znacząco dystansem, są ciekawą formą edukacji, a jednocześnie dostarczają wielu emocji. W przypadku biegu Wilczków, dystans obejmuje około 5 km i będą mogły w nim uczestniczyć dzieci od 12 roku życia. Zapisy na bieg już ruszyły, a koszt pakietu startowego wynosi 30 PLN. Rozpoczęcie biegu przewidziane jest na 4 marca w niedzielę o godzinie 12:00. W tym roku, organizatorzy chcą upamiętnić wyjątkowego Polaka walczącego o wolną Polskę – rtm. Witolda Pileckiego.

Przeczytaj:  Nowe przepisy w karetkach, czyli co może podać ratownik pacjentowi. Nowy przepis już w tym miesiącu.

Każdy startujący może liczyć na koszulkę z Bohaterem wydarzenia, ciekawe książki edukacyjne, oraz ciepły obiad i napoje. Drugi ważny bieg, na który już od dzisiaj warto rozpocząć przygotowania, to Bieg Powstania Warszawskiego, obejmujący historyczną – dziesięciokilometrową trasę. Ta niezwykła coroczna impreza powstała w związku z wydarzeniami, w których Warszawa zbrojnie przeciwstawiła się niemieckiemu najeźdźcy. 1 sierpnia 1944 r. rozpoczęła się heroiczna walka z okupantem, która trwała 63 dni i spowodowała śmierć ponad 200 tys. Warszawiaków.

Bieg Powstania jest najbardziej popularnym i największym biegiem organizowanym w Warszawie. Jego niezwykła oprawa, oraz specjalna trasa rozświetlona płonącymi zniczami, czyni ten bieg spektakularną formą upamiętnienia wybuchu Powstania Warszawskiego. Rozpoczęcie biegu zaplanowane jest na 28.07.2018 w sobotę o godzinie 20:00. Organizatorem jest Aktywna Warszawa.

1 thought on “Dwie ważne imprezy dla biegaczy w roku 2018, upamiętniające historyczne wydarzenia.

  1. Koniecznie muszę się pojawić na tych imprezach. Jestem ogromną fanką biegów, towarzyszą mi ogromne emocje. A ta trasa rozświetlona zniczami to coś wspaniałego, polecam

Comments are closed.