Amol- ulubiony pomocnik w walce z przeziębieniem. Poznaj moc olejków eterycznych!

Leki

Masz już opracowany sposób na walkę z przeziębieniem? Wykupujesz po prostu lekarstwa przepisane przez lekarza? Masz już swoje sprawdzone tabletki, witaminy, zioła? Sprawdź jednak czy nie zapomniałeś o jednym bardzo ważnym lekarstwie- Amolu. Czasami warto jeszcze się czymś wysmarować.

Amol jest lekiem tradycyjnie stosowanym w wielu domach. Niejeden z nas potrafiłby bezbłędnie poznać go po zapachu. Zapach ten zawdzięczamy niezwykłej kombinacji olejków: cytronelowego, goździkowego, cynamonowego, cytrynowego, miętowego, pieprzowego i lawendowego. Wyczuwając jego woń w powietrzu, możemy łatwo zorientować się, że ktoś z domowników jest przeziębiony, albo ma problemy żołądkowe, gdyż zazwyczaj jest on stosowany właśnie przy tych schorzeniach. Dlaczego warto mieć go zawsze w szafce?

W przeziębieniach jest nieoceniony, gdyż nie koliduje on nigdy z pozostałymi lekarstwami a może znacznie załagodzić nieprzyjemne objawy sprawiając niemałą ulgę. Pomaga on bowiem przy zatkanym nosie, udrażniając drogi oddechowe, co ma szczególne znaczenie przy zasypianiu, kiedy swobodny przepływ powietrza umożliwia spokojny sen. Oprócz tego zawarte w Amolu olejki eteryczne działają uspokajająco i niwelują ból głowy, co dodatkowo pomaga zapewnić zdrowy sen. Amol działa również rozgrzewająco, pobudzając przy tym krążenie i łagodzi ból mięśni (często towarzyszący grypie). Można powiedzieć więc, że Amol polepsza ogólne samopoczucie osoby przeziębionej. Wystarczy tylko posmarować nim ciało- szczególnie klatkę piersiową, gardło i bolące miejsca. Najlepiej robić to kilka razy dziennie.

Przeczytaj:  Tabletki na potencję

Jeśli zdecydujemy się na wypróbowanie Amolu na dolegliwości trawienne, stosuje się go wówczas oczywiście doustnie. Obieramy wtedy dawkę- 10- 15 kropli do połowy szklanki wody lub herbaty. Środek ten stosuje się doraźnie w razie nieprzyjemnych dolegliwości np. wzdęć max. 3 razy na dobę.

Wiele osób ceni sobie ten środek ze względu na przejrzysty skład, w którym nie ma żadnych tajemniczych nazw. Na tyle łatwo przywiązać się do jego kojącego zapachu, że często staje się on nieodłącznym elementem podczas zdrowienia niejednego z nas. Pomimo jednak, iż składniki brzmią znajomo i bezpiecznie (takie z reguły są) należy oczywiście w pewnych przypadkach stosując go,  zachować ostrożność. Dlatego- jak w każdym przypadku- dokładnie należy przeczytać ulotkę przed użyciem go. Nie powinny go np. stosować osoby cierpiące na astmę oskrzelową lub inną chorobę, którą cechuje silna nadwrażliwość dróg oddechowych.

 

4 thoughts on “Amol- ulubiony pomocnik w walce z przeziębieniem. Poznaj moc olejków eterycznych!

  1. Rewelacyjny lek na wiele dolegliwości. Zawsze mam go w domu i gdy tylko się kończy, zaraz się w niego zaopatruję ponownie. Polecam artykuł, w którym zawarte są najważniejsze informacje o Amol.

  2. U mnie w domu numer jeden. Jak tylko zaczyna łapać przeziębienie, od razu zaparzam sobie soczku z kilkoma kroplami Amolu i praktycznie na następny dzień jestem jak nowa! Przy bólach głowy też polecam. Przydatne podczas chorych zatok dla kobiet w ciąży, można śmiało robić sobie inhalację z gorącej wody i Amolu.

  3. Uwielbiam olejki eteryczne i dość często je stosuję na różne dolegliwości. zawsze mi pomagają, tzn. w większym lub mniejszym stopniu zwalczają dolegliwość. Zapach olejku jest rewelacyjny

  4. Kiedyś ktoś mi go polecał, ale nie wierzyłam w jego działanie. Teraz nie wyobrażam sobie domowej apteczki bez niego. Ma szerokie zastosowanie i może być lekiem na wiele dolegliwości. Jeden lek, a tyle możliwości.

Comments are closed.