Co zabrać ze sobą do apteczki turystycznej?

Polecne i promocje

Apteczka turystyczna to absolutna konieczność podczas podróży, zwłaszcza gdy wyjeżdżamy z dziećmi. Podpowiadamy, co powinno się w niej znaleźć i jak przygotować się do podróży, tej dalekiej i tej całkiem bliskiej. Odpowiednie zaplanowanie i spakowana apteczka pomogą uniknąć wielu

Apteczka turystyczna – co zabrać ze sobą w podróż?

Apteczka turystyczna to pierwsza pomoc w nagłych przypadkach, ale także zabezpieczenie w sytuacji, gdy na stałe przyjmujemy określone leki. Powinny się w niej znaleźć:

 • leki przyjmowane na stałe
 • węgiel leczniczy przydatny przy zatruciach pokarmowych
 • leki przeciwbiegunkowe
 • wapno lub inne środki przeciwalergiczne
 • tabletki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe
 • preparaty na chorobę lokomocyjną, zwłaszcza gdy podróżujemy z dziećmi
 • jałowe opatrunki
 • plastry
 • środek do odkażania ran
 • maść na stłuczenia i skaleczenia
 • probiotyk

Suplement diety z probiotykiem to dobry sposób na wsparcie mikrobiomu, czyli flory bakteryjnej jelit. Zmiana diety, nawyków żywieniowych i nie zawsze idealna higiena podczas przygotowywania i spożywania posiłków to wymarzone warunki dla pojawienia się nieprzyjemności jelitowych

Suplementy diety z żywymi kulturami bakterii, np. Multilac, wspierają i regeneruje mikrobiom jelitowy, co pomaga uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji. Multilac to połączenie 9 szczepów starannie wyselekcjonowanych bakterii i fruktooligosacharydów, które ułatwiają im namnażanie się w jelitach. Multilac synbiotyk w formie łatwych do połknięcia kapsułek będzie dobrym wyborem, gdy mikrobiom potrzebuje regeneracji. Nie trzeba przechowywać go w lodówce i wystarczy przyjmować go raz dziennie*.

Przeczytaj:  Jakie akcesoria stomatologiczne warto mieć w łazience?

Kiedy i jak stosować Multilac?

Multilac – probiotyk w formie kapsułek jest przydatny podczas podróży, w sytuacjach stresogennych, przy zmianie nawyków żywieniowych i diety. Można też przyjmować go przed podróżą dla wsparcia flory bakteryjnej jelit oraz przy przyjmowaniu antybiotyku lub innych leków wpływających na mikrobiom jelitowy.. Po Multilac warto też sięgnąć sezonie jesienno-zimowym**.

*MULTILAC Kapsułki może być stosowany tylko u dzieci, które potrafią połknąć kapsułkę. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia.

Preparatu Multilac Kapsułki nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Istotne jest prowadzenie zdrowego stylu życia i stosowanie zróżnicowanej diety dostarczającej organizmowi wystarczającą ilość składników odżywczych.

** Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Przeczytaj:  Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym - Na czym polega i czy warto?

niepotrzebnych kłopotów.