Jak szybko odświeżyć oddech?

Jak szybko odświeżyć oddech?

Polecne i promocje

Podstawowym zabiegiem higienicznym, który chroni przed nieświeżym oddechem, jest szczotkowanie zębów. Stomatolodzy zalecają myć zęby po każdym posiłku, minimum dwa razy dziennie, rano i wieczorem. W wielu sytuacjach jest to jednak niemożliwe. Jeśli nie masz możliwości wyszczotkowania zębów, płyn do płukania ust może być pewną alternatywą. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów tego typu preparatów. Jak je stosować i który z nich wybrać?

W walce z halitozą

Nieświeży oddech to nieprzyjemna dolegliwość, której najczęstszą przyczyną jest nieprawidłowa lub niesystematyczna pielęgnacja jamy ustnej. Za nieprzyjemny zapach z ust odpowiadają lotne związki siarki wytwarzane przez bakterie żyjące w ustach. Jeśli ich nie wyeliminujemy, pozbycie się nieświeżego oddechu na dłużej będzie zwyczajnie niemożliwe. Tradycyjne płyny do płukania jamy ustnej o odświeżającym, miętowym zapachu, pozwolą zamaskować problem, ale nie wyeliminują jego przyczyny. Jeśli zależy Ci na eliminacji bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach z ust, lepszym wyborem będą specjalne preparaty o właściwościach bakteriobójczych i bakteriostatycznych. Doskonałym przykładem takiego produktu jest płyn do płukania ust z chlorheksydyną. W sprzedaży znajdziesz również preparaty wzbogacane jonami cynku, różnorodnymi wyciągami i olejkami roślinnymi o właściwościach antyseptycznych. Takie płyny eliminują bakterie i tym samym pomagają w zwalczeniu halitozy.

Przeczytaj:  Skutki nadużyć substancji narkotyzujących

Odświeżające płyny o innych właściwościach

Na rynku produktów stomatologicznych, prócz płynów do płukania zębów na halitozę, znajdziemy również wiele innych preparatów o specyficznych właściwościach, które dodatkowo odświeżą oddech. Do najpopularniejszych z nich zaliczamy środki wzmacniające szkliwo zębów, które pomagają w walce z próchnicą, płyny o działaniu przeciwbólowym, łagodzącym podrażnienia i stany zapalne dziąseł, przeznaczone do stosowania przy nadwrażliwości, preparaty o właściwościach wybielających, a także takie produkty jak płyn do płukania ust na suchość w jamie ustnej, zawierający składniki o właściwościach nawilżających, tworzący warstwę ochronną zabezpieczającą przed działaniem bakterii.

Stosowanie płynu do płukania jamy ustnej nie jest alternatywą dla innych zabiegów stomatologicznych, może być jednak ich skutecznym uzupełnieniem. Takie produkty najlepiej stosować już po umyciu zębów, tak by pozbyć się pozostałych bakterii i zapewnić sobie świeży oddech na dłużysz czas. Płyny można stosować również pomiędzy posiłkami, gdy nie mamy możliwości skorzystania z nici dentystycznej czy klasycznej szczoteczki do zębów.