Gorąca herbata groźna dla zdrowia

Poradniki

Chińscy specjaliści przeprowadzili szereg badań naukowych, które są bardzo niepokojące. Zazwyczaj negatywny wpływ na ludzkie życie miała nikotyna i napoje alkoholowe.

 

Chińscy specjaliści przeprowadzili szereg badań naukowych, które są bardzo niepokojące. Zazwyczaj negatywny wpływ na ludzkie życie miała nikotyna i napoje alkoholowe. Teraz według tych badań wynika, że do nowotworu przełyku może także doprowadzić picie gorącej herbaty.

Picie tego napoju w gorącej postaci znacznie zwiększa ryzyko pojawienia się raka przełyku. W połączeniu z alkoholem ryzyko zachorowania na nowotwór przełyku wzrasta pięciokrotnie. Jest to potwierdzone długoletnią obserwacją różnych pacjentów pod okiem chińskich specjalistów. Badania te trwały łącznie dziewięć lat. I w tym czasie poddano obserwacji 456 tysięcy osób w wieku od 30 do 79 lat.

4 thoughts on “Gorąca herbata groźna dla zdrowia

  1. Nigdy nie zastanawiałam się nad skutkami picia gorącej herbaty i nawet nie sądziłam że takie istnieją. Dobrze, że powstał ten artykuł, bo przynajmniej dowiedziałam się kilku istotnych rzeczy

  2. Uwielbiam gorącą herbatę z cytryną. Chyba będę musiała zrezygnować z jej picia dla dobra własnego zdrowia. Nie wiedziałam, że zażywanie jej w takiej formie może spowodować nowotwór.

  3. Oj to niepocieszające co pisze w tym artykule.Bo ja uwielbiam herbatę i to tylko w wersji gorącej.Inna mi nie smakuje.I piję ją do wszystkiego po kilka szklanek dziennie.Ciężko by mi było zrezygnować z tego napoju i przerzucić sie na picie np.wody czy czegoś innego.

  4. Oczywiście, że tak może się stać. Mój wujek pił całe życie gorącą herbatę i od poparzeń przełyku dostał raka. Wycinanie mu ten kawałek przełyku, który rąk zaatakował, miał chemię, naświetlania ale mimo to zmarł. I lekarz wyraźnie powiedział, że spożywanie gorących napojów i jedzenia ma w tym swój udział, było to jakieś 10 lat temu, więc te odkrycia to dla mnie żadna nowina

Comments are closed.