Mężczyźni coraz częściej sięgają po viagrę. Czy zaburzenia erekcji przestały być tematem tabu?

Potencja i inne

Apteki notują znaczny wzrost zainteresowania preparatami poprawiającymi potencję. Czym zostali ośmieleni Polacy?

Polskę zalała prawdziwa fala „niebieskich tabletek”, których popularność wśród mężczyzn stale rośnie. Chodzi tu oczywiście o popularną Viagrę oraz jej zamienniki, które od niedawna dostępne są w Polsce bez recepty.

Do 2016 roku, w którym to leki na zaburzenia erekcji zostały wpisane na listę środków dostępnych bez recepty, w Polsce kwitł handel podróbkami znanej niebieskiej tabletki. Szacuje się, że ponad połowa z tych specyfików stanowiła realne zagrożenie dla życia i zdrowia. Aby ukrócić czarny rynek, ministerstwo zdrowia postanowiło znieść obowiązek posiadania recepty na leki zawierające sildenafil. Pierwsze skutki tej decyzji można było obserwować już w 2017 roku, w którym to wzrost sprzedaży środków na poprawę potencji wzrósł o 335 procent w skali roku. Apteki poinformowały o sprzedaży aż 2,82 miliona opakowań tego preparatu. Zanotowano także znaczny wzrost sprzedaży środków na zaburzenia potencji dostępnych na receptę. W 2017 roku sprzedano ich 4,55 miliona opakowań.

Polska, jako jedyny kraj w Unii Europejskiej, pozwala na tak łatwy dostęp do leków i preparatów zawierających w swoim składzie sildenafil. Dzieje się tak, ponieważ jego przedawkowanie może mieć tragiczne skutki uboczne. Jak wynika z badań, przeprowadzanych co roku przez firmy farmaceutyczne zajmujące się ich produkcją, skutki uboczne występujące u mężczyzn przyjmujących zbyt duże dawki sildenafilu to między innymi: silne zawroty głowy, zaburzenia wzroku, całkowita utrata słuchu, a nawet udary. Innym niebezpiecznym skutkiem szerokiej dostępności preparatów zawierających sildenafil bez recepty jest mniejsza wykrywalność chorób, których objawem są zaburzenia erekcji. Dzieje się tak, ponieważ mężczyźni, zamiast udać się ze swoim problemem do lekarza udają się do apteki. Zaburzenia erekcji mogą być objawem schorzeń takich jak: cukrzyca czy też zaburzenia układu krążenia. Brak konsultacji z lekarzem specjalistą, dotyczących rozpoczęcia przyjmowania leków i preparatów bazujących na sildenafilu ciągnie za sobą także inne konsekwencje. Samodzielne przyjmowanie ich wraz z szeregiem innych leków może doprowadzić do nieodwracalnych zmian w organizmie, a nawet do zgonu, dlatego lekarza wciąż zalecają konsultację problemów z erekcją, a nie zwalczanie ich na własną rękę.

Przeczytaj:  Stulejka nie musi być problemem - nie zwlekaj zgłoś się do urologa!

Historia niebieskiej tabletki.
Początkowo sildenafil wynaleziony został w celu leczenia dławicy piersiowej. Wynalazła go firma Pfizer, która szybko zorientowała się, że specyfik działa znacznie skuteczniej na zaburzenia erekcji. Sildenafil znacznie poprawia ukrwienie prącia oraz skutecznie utrzymuje jego wzwód. Obserwując ten zaskakujący skutek uboczny firma Prizer postanowiła w 1998 roku wprowadzić na rynek pierwszy na świecie lek na zaburzenia erekcji – Viagrę. Stosunkowo szybko dogoniły ich inne marki farmaceutyczne, wprowadzając inne zamienniki tego specyfiku nazywane generykami. Według statystyk prowadzonych przez firmę Pfizer produkowane przez nich niebieskie tabletki, nadal są najpopularniejsze na rynku, a w ciągu 10 lat od ich wynalezienia o ich skutecznym działaniu przekonało się już ponad 27 milionów mężczyzn cierpiących na zaburzenia erekcji.

6 thoughts on “Mężczyźni coraz częściej sięgają po viagrę. Czy zaburzenia erekcji przestały być tematem tabu?

  1. Skoro jest takie zapotrzebowanie na ten lek to dobrze ze jest on bez recepty.Na pewno wielu parom pomoże on w sprawach łóżkowych.Jednak faktycznie trzeba uważać żeby nie szaleć i nie przedawkować bo to może mieć fatalne skutki.

  2. W dzisiejszych czasach ogromny wpływ na nasz organizm mają sytuację stresowe i presja aby mężczyzna pozostał maczo i był w pełni sprawny i usatysfakcjonował kobietę

  3. Bo źle się odżywiają i to jest tego przyczyną. Dieta bogata w jajka i krewetki to przepis na sukces, oczywiście jak ktoś chce iść na łatwiznę i woli brać tabletki niż zdrowo żyć, jeść i ćwiczyć to jego sprawa, ale pamiętajmy, że co naturalne to naturalne i jest lepsze od kolorowej chemii

  4. Ostatnio w telewizji można zobaczyć dużo reklam specyfików na potencję, a na rynku jest sporo takich preparatów. Przed zastosowaniem warto jednak dokładnie przeczytać ulotkę, a nawet skonsultować z lekarzem, czy możemy przyjmować dany preparat. Bo skutki dla zdrowia mogą być nieodwracalne!

  5. Leki na poprawę potencji to nie tylko viagra. Teraz dostępnych jest tak dużo innych suplementów, które reklamowane są w mediach. To być może jest przyczyną ośmielenia mężczyzn w tej kwestii. Z drugiej strony wielu z nich nie chce zawieść swojej partnerki pod kątem seksualności i właśnie z tego względu sięga po tego typu tabletki.

  6. Dobrze, że temat zaburzeń erekcji przestał być tematem tabu. Wielu mężczyzn wstydziło się przyznać do swojego problemu. Najważniejsze, aby preparaty poprawiające erekcję były skuteczne i bezpieczne.

Comments are closed.