Melatonina – leczenie „hormonem snu” oraz wspierającymi go substancjami

sen

Sen to największe lekarstwo. To właśnie podczas jego trwania organizm wymienia uszkodzone komórki, odbudowuje hormony i uzupełnia zapasy energii. Niestety warunkiem sennej regeneracji jest odpowiednie nasycenie organizmu melatoniną. W razie jej braku nie ma mowy o leczniczych właściwościach snu.

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się dwóm poniżej rozpisanym zagadnieniom.

  • Najpierw przedstawimy zaskakujące oraz wszechstronne działanie melatoniny. Udowodnimy tym samym, że w pełni zasługuje ona na zaszczytne miano „hormonu snu”.
  • Następnie przeanalizujemy, jakie substancje wraz z melatoniną znaleźć się powinny w wysokiej jakości suplemencie na sen. Przedstawimy działanie każdej z nich oraz podamy przykłady sprawdzonych i docenionych suplementów na sen, jak choćby Perfect Sleep – 100 kapsułek.

Dlaczego warunkiem sennej regeneracji jest melatonina?

Melatonina nazywana jest „hormonem snu”. Jest to bezsprzecznie najskuteczniejsze narzędzie w walce z bezsennością. Z jednej strony znacznie przyśpiesza ona sam proces zasypiania, z drugiej zaś – pozwala na dużo łatwiejsze wejście w głęboką fazę snu, w której odbywa się regeneracja organizmu, a co za tym idzie wymiana zużytych komórek na nowe.

Inną zbawienną właściwością melatoniny jest chronienie komórek przed wolnymi rodnikami, które z kolei prowadzić mogą do raka, chorób serca i starzenia. Można więc użyć skrótu myślowego i stwierdzić, że „hormon snu” zmniejsza możliwość zachorowania na raka. Poza tym melatonina zwiększa poziom serotoniny w mózgu, a ta z kolei pozytywnie wpływa na nasz nastrój, apetyt, sen, zachowania seksualne i wrażliwość na ból.

Dlaczego organizmy większości z nas pozbawione są melatoniny?

Ludzki organizm potrafi co prawda samodzielnie produkować melatoninę, ale proces ten zazwyczaj jest przerywany przez nasz wieczorny tryb życia. W naturalny sposób powstaje ona jedynie w porze nocnej, w kompletnej ciemności i podczas głębokiej fazy snu i choćby wystawienie się na niewielkie światło hamuje cały proces.

Przeczytaj:  Melatonina - czym dokładnie jest hormon snu?

Najbardziej widoczne jest to u seniorów. W większości cierpią oni bowiem na zwapnienie szyszynki, które w zupełności niweluje samodzielny proces wytwórczy tego drogocennego pierwiastka. Objawia się to problemami ze snem w postaci budzenia się o świcie i potrzeby odbywania dziennych drzemek.

Zdecydowanie rekomenduje się więc świadome suplementowanie organizmu melatoniną przed spoczynkiem. Oprócz wspomnianych powyżej wartości leczniczych wydatnie zwiększa to również samodzielną produkcję wyżej wymienionego hormonu.

Jakie substancje zawierać powinien najwyższej jakości suplement na sen?

Podsumowując przedstawioną dotąd w niniejszym materiale wiedzę – zaleca się przyjmowanie melatoniny osobom w każdym wieku. Począwszy od młodych kobiet, na tych w sile wieku – kończąc. Organizmy większości z nas są jej zdecydowanie pozbawione. Przejawia się to nie tylko kłopotami ze snem, zmęczeniem stresem, złym samopoczuciem, ale i chorobami nowotworowymi oraz przedwczesnym starzeniem.

Aby więc wyjść naszym czytelniczkom naprzeciw, przedstawiamy poniżej przykładowe zestawienie substancji, które stanowić powinny części składowe najwyższej jakości suplementu z melatoniną o działaniu nasennym.

  • Melatonina – najskuteczniejsza substancja nasenna. Przyśpiesza proces zasypiania, niweluje nocne przebudzenia, a co najważniejsze wprowadza organizm w głęboką fazę snu, w której nastąpić dopiero może jego całkowita regeneracja w postaci wymiany zużytych komórek na nowe.
  • Melisa lekarska – idealne uzupełnia melatoninę. Podobnie jak ona przyśpiesza zasypianie, łagodzi nerwy, stres oraz stany lękowe.
  • Tryptofan – wysoko kompatybilny z melatoniną aminokwas. Przyśpiesza zasypianie, wydłuża głęboką fazę snu, w której następuje odbudowa organizmu.
  • Kozłek lekarski – stanowi dopełnienie wyżej wymienionych komponentów. Wycisza oraz niweluje napięcia nerwowe. Przyśpiesza i wydłuża zdrowy sen.
Przeczytaj:  Melatonina - czym dokładnie jest hormon snu?

Jakie są substancje, których nie powinien zawierać suplement na sen?

Podczas wyboru suplementu z melatoniną na sen, warto pamiętać o substancjach, które zaburzają jego skład. Zdecydowanie unikajmy więc wszelkich substancji pochodzenia sztucznego, jak pestycydy, herbicydy czy rozpuszczalniki. Czerwona lampka powinna włączyć nam się także przy glutenie oraz laktozie. Podsumowując – bezpiecznie jest korzystać z produktów niezawierających GMO.

Przykład sprawdzonego i docenionego suplementu na sen

Po przeanalizowaniu plusów i minusów dziesięciu suplementów na sen z melatoniną nasz wybór padł na Perfect Sleep – 100 kapsułek. Zdecydowaliśmy się na niego z dwóch powodów. Przede wszystkim posiada on każdą z wymienionych powyżej części składowych (melisa lekarska, kozłek lekarski oraz tryptofan), które wzmacniają i przedłużają działanie głównego składnika tego suplementu (melatoniny).

Drugim powodem wyboru jest fakt, że Perfect Sleep – 100 kapsułek jest produktem sprawdzonym i docenionym. Świadczy o tym choćby ogromna ilość komentarzy zadowolonych Użytkowniczek. Marką, która wypuściła go na rynek, jest Twój cel to – prawdziwy ambasador kobiecego zdrowia i piękna.