Otyłość, która pozostaje po porodzie

Wychowanie i Dzieci

Często kobiety po porodzie są opuszczane przez swoich partnerów, bo oni by chcieli zawsze młode i piękne kobiety, kobiety po porodzie nie zawsze o siebie dbają.

Ciąża to stan błogosławiony, ale będąc w ciąży przybieramy na wadzę. Nie zawsze matka natura przywraca nam sylwetkę jaką miałyśmy przed ciążą. Wmawia sobie, że dziecko pochłania jej cały czas i dla siebie nie ma już czasu na różne choćby paru minutowe ćwiczenia, by spalić pozostałe kilogramy po ciąży.

Nie mowie by jeðziła na parę godzin na siłownie, bo matkę wychowującą dziecko na to najwyraźniej nie stać, ale są domowe sposoby na ćwiczenia, takie jak choćby skakanie na skakance czy przysiady a nawet brzuszki, wystarczy parę minut dziennie ale codziennie, na to każda znajdzie czas, tylko wystarczy chcieć. Jeśli masz w domu sporo schodów to możesz je pozytywnie wykorzystać, wchodząc i schodząc z nich częściej niż zwykle, będziesz dzięki temu kształtowała swój wygląd ciała.

Jest sporo kobiet, które nie przywiązują wagi na to co stało się z ich sylwetką po porodzie, mają sporo kilogramów więcej a później się dziwią, że mąż czy narzeczony chce je zostawić, bo stracił nimi zainteresowanie. Na początku wszyscy o siebie dbają by się przypodobać tej drugiej połówce, to dlaczego później przestają o siebie dbać, a przecież miłość, dbanie o zainteresowanie swoją osobą trzeba pielęgnować zawsze, nie tylko na początku.

Przeczytaj:  Ważne nie tylko dla kobiet: co należy jeść, aby nie przybierać na wadze i mieć zgrabną sylwetkę?

Jeśli chcesz by mąż dalej patrzył na ciebie z pożądaniem jak dawniej, to zadbaj o siebie tak jak to robiłaś gdy zaczynaliście się dopiero spotykać. Łatwo popaść w stan braku zainteresowania, gdy po porodzie zostało ci sporo zbędnych kilogramów. Nie chciała byś się ich pozbyć, na pewno chcesz, tylko dlaczego do tego nie dążysz, zajmowanie się dzieckiem to żadna przeszkoda, bo przecież możesz spokojnie wykonywać różne ćwiczenia przy nim, mając dziecko cały czas na oku, a i spokojnie zdążysz ogarnąć w domu czy ugotować obiad.

Są kobiety, które nie muszą nic robić bo maja dobrą przemianę materii i szybko wracają do sylwetki sprzed ciąży, ale niestety nie każda ma tak łatwo, niektóre muszą sporo czasu poświęcić na ćwiczenia, ale nie trzeba się od razu załamywać z tego powodu jak robi to sporo osób. Nawet jeśli mąż Ci mówi, że dla niego i tak jesteś piękna nie znaczy, że nie chciał by byś lepiej wyglądała przy nim, byś wyglądała jak jego żona, dziewczyna którą sobie wybrał, a nie jak jakiś wieloryb. Nie mowa jest tu o wyrzeźbieniu idealnej sylwetki z wyrzeźbionym brzuchem, ale o tym by spalić parę kilo, bo tak nie wiele może znaczyć tak wiele.

1 thought on “Otyłość, która pozostaje po porodzie

  1. Ja byłam zawsze szczupłą osobą.I tak zostało do dziś.Nawet dwie ciąże nie pomogły mi w tym żeby zatrzymać kilka kilogramów.Taki już mój urok.Jednak został mi brzuszek i tego nie mogę niestety się pozbyć.Chyba juz taki wiszący zostanie.A piersi zmalały po karmieniu.

Comments are closed.