Najlepsze soczewki kontaktowe, czyli jakie? Jak wybrać najlepszy produkt?

wzrok

Soczewki kontaktowe z roku na rok coraz bardziej zyskują na popularności. Ich pojawienie się odmieniło na lepsze codzienność wielu osób, pozwalając im cieszyć się życiem i wręcz zapomnieć o posiadanie wadzie wzroku. Obecnie w sprzedaży dostępnych jest jednak tak wiele różnych rodzajów soczewek kontaktowych, że często nie wiemy, które z nich wybrać, aby zapewnić sobie nie tylko świetną jakość widzenia, ale także komfort i zdrowie swoim oczom.

Soczewki miesięczne, jednodniowe czy night & day?

Pierwszą kwestią, nad którą należy się zastanowić, rozważając przejście na soczewki kontaktowe, jest wybór odpowiedniego trybu ich noszenia. Do naszej dyspozycji są soczewki jednodniowe, szkła miesięczne, a także soczewki przeznaczone do noszenia przez całą dobę, w okresie 30 dni (night & day). Które z nich warto wybrać na początek? Tu zdania są podzielone. Niektórzy specjaliści zalecają, aby osoby początkujące rozpoczęły swoją przygodę z soczewkami oraz ich jednodniowego wariantu – jego wybór pozwala ocenić, czy noszenie soczewek jest dla nas odpowiednie, a przy tym nie wymaga wysiłku związanego z pielęgnacją i konserwacją szkieł.

Przeczytaj:  Zabieg refrakcyjnej wymiany soczewki — Innowacyjne rozwiązanie dla osób z problemami ze wzrokiem

Inni polecają natomiast, aby od razu sięgnąć po najpopularniejsze soczewki 30-dniowe, aby szybko wdrożyć się w specyfikę ich noszenia. Soczewki miesięczne możemy nosić w trybie dziennym, przez 30 dni. Po każdym użyciu należy je oczyścić za pomocą specjalnego płynu oraz przechowywać w pojemniczku. Po upływie miesiąca, należy wymienić je na nową parę. Nowoczesną alternatywą zarówno dla szkieł 30-dniowych, jak i jednodniowych, są soczewki night & day, których możemy nie zdejmować wcale, przez okrągły miesiąc. Ze względu na specyfikę swojego użytkowania, rozwiązania tego typu są raczej polecane bardziej zaawansowanym użytkownikom soczewek.

Na co zwracać uwagę przy wyborze i zakupie soczewek?

Stale rosnąca popularność soczewek kontaktowych sprawiła, że w sprzedaży dostępny jest ich bardzo szeroki i zróżnicowany wybór. Początkujący użytkownicy często nie wiedzą więc, po jaki produkt sięgnąć w pierwszej kolejności ani czym kierować się przy jego wyborze. Po pierwsze, warto wybierać szkła kontaktowe znanych i cenionych producentów – soczewki Biofinity marki Cooper Vision będą zdecydowanie lepszym wyborem niż produkty mało znanych marek, których jakość może pozostawiać sporo do życzenia.

Przeczytaj:  Czynniki, które wpływają się na pogorszenie naszego wzroku

Poszukując idealnych soczewek kontaktowych, warto zwrócić uwagę także na materiał, z którego zostały wykonane. Najlepszym obecnie wyborem są silikonowo-hydrożelowe szkła kontaktowe, które są praktycznie niewyczuwalne na powierzchni oczu i przez to bardzo komfortowe w noszeniu. Warto zwrócić także uwagę na zastosowane w nich technologie. Nowoczesne szkła korzystają bowiem z wielu innowacyjnych rozwiązań, które podnoszą wygodę korzystania z nich. Soczewki Biofinity wykorzystują technologię Aquaform, która łączy wysoki poziom transmisji tlenu z trwałym nawilżeniem powierzchni soczewek. Szkła marki nie bez przyczyny są więc obecnie uznawane za najlepsze dostępne w sprzedaży produkty pod względem przepuszczalności tlenu i poziomu uwodnienia.