Najlepsze soczewki kontaktowe, czyli jakie? Jak wybrać najlepszy produkt?

wzrok

Soczewki kontaktowe z roku na rok coraz bardziej zyskują na popularności. Ich pojawienie się odmieniło na lepsze codzienność wielu osób, pozwalając im cieszyć się życiem i wręcz zapomnieć o posiadanie wadzie wzroku. Obecnie w sprzedaży dostępnych jest jednak tak wiele różnych rodzajów soczewek kontaktowych, że często nie wiemy, które z nich wybrać, aby zapewnić sobie nie tylko świetną jakość widzenia, ale także komfort i zdrowie swoim oczom.

Soczewki miesięczne, jednodniowe czy night & day?

Pierwszą kwestią, nad którą należy się zastanowić, rozważając przejście na soczewki kontaktowe, jest wybór odpowiedniego trybu ich noszenia. Do naszej dyspozycji są soczewki jednodniowe, szkła miesięczne, a także soczewki przeznaczone do noszenia przez całą dobę, w okresie 30 dni (night & day). Które z nich warto wybrać na początek? Tu zdania są podzielone. Niektórzy specjaliści zalecają, aby osoby początkujące rozpoczęły swoją przygodę z soczewkami oraz ich jednodniowego wariantu – jego wybór pozwala ocenić, czy noszenie soczewek jest dla nas odpowiednie, a przy tym nie wymaga wysiłku związanego z pielęgnacją i konserwacją szkieł.

Inni polecają natomiast, aby od razu sięgnąć po najpopularniejsze soczewki 30-dniowe, aby szybko wdrożyć się w specyfikę ich noszenia. Soczewki miesięczne możemy nosić w trybie dziennym, przez 30 dni. Po każdym użyciu należy je oczyścić za pomocą specjalnego płynu oraz przechowywać w pojemniczku. Po upływie miesiąca, należy wymienić je na nową parę. Nowoczesną alternatywą zarówno dla szkieł 30-dniowych, jak i jednodniowych, są soczewki night & day, których możemy nie zdejmować wcale, przez okrągły miesiąc. Ze względu na specyfikę swojego użytkowania, rozwiązania tego typu są raczej polecane bardziej zaawansowanym użytkownikom soczewek.

Na co zwracać uwagę przy wyborze i zakupie soczewek?

Stale rosnąca popularność soczewek kontaktowych sprawiła, że w sprzedaży dostępny jest ich bardzo szeroki i zróżnicowany wybór. Początkujący użytkownicy często nie wiedzą więc, po jaki produkt sięgnąć w pierwszej kolejności ani czym kierować się przy jego wyborze. Po pierwsze, warto wybierać szkła kontaktowe znanych i cenionych producentów – soczewki Biofinity marki Cooper Vision będą zdecydowanie lepszym wyborem niż produkty mało znanych marek, których jakość może pozostawiać sporo do życzenia.

Poszukując idealnych soczewek kontaktowych, warto zwrócić uwagę także na materiał, z którego zostały wykonane. Najlepszym obecnie wyborem są silikonowo-hydrożelowe szkła kontaktowe, które są praktycznie niewyczuwalne na powierzchni oczu i przez to bardzo komfortowe w noszeniu. Warto zwrócić także uwagę na zastosowane w nich technologie. Nowoczesne szkła korzystają bowiem z wielu innowacyjnych rozwiązań, które podnoszą wygodę korzystania z nich. Soczewki Biofinity wykorzystują technologię Aquaform, która łączy wysoki poziom transmisji tlenu z trwałym nawilżeniem powierzchni soczewek. Szkła marki nie bez przyczyny są więc obecnie uznawane za najlepsze dostępne w sprzedaży produkty pod względem przepuszczalności tlenu i poziomu uwodnienia.