Lakierowanie mebli - najważniejsze informacje

Lakierowanie mebli – najważniejsze informacje

Informacje
Lakierowanie mebli – najważniejsze informacje

Lakierowanie mebli – najważniejsze informacje

Coraz więcej osób wybierając meble do swojego mieszkania bądź domu decyduje się na fronty lakierowane. Dlaczego lakierowanie mebli cieszy się tak dużym powodzeniem? Odpowiedź jest prosta – mają wiele zalet i doskonale prezentują się we wnętrzach urządzonych w różnym stylu. Więcej informacji znajdziecie poniżej. Życzymy udanej lektury!

Fronty lakierowane

Fronty lakierowane mają kilka bardzo istotnych zalet. Jakich? Po pierwsze, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości lakierów fronty odporne są na różnego typu uszkodzenia mechaniczne, na działanie wysokiej temperatury oraz wilgoci, bez wątpienia są to istotne kwestie, w szczególności w przypadku mebli kuchennych – meble w kuchni nie mogą niszczeć pod wpływem działania pary wodnej, która wytwarza się podczas gotowania potraw czy wody na herbatę. Właśnie dlatego meble lakierowane z pewnością sprawdzą się w każdej kuchni.

Meble lakierowane umożliwiają uzyskanie efektu lustra, a co za tym idzie, optycznie powiększają pomieszczenie, a to jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku niewielkich przestrzeni.

Co więcej, fronty lakierowane dostępne są w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Bez trudu więc można zakupić front w ulubionym kolorze. Zazwyczaj można wybrać dowolny odcień z pełnej palety barw RAL, NCS bądź PANTONE, dostępne są lakiery o różnym stopniu połysku, lakiery typu metalic i perła.

Przeczytaj:  Grypa atakuje! Fala nowych zachorowań w Polsce, choroba zbiera śmiertelne żniwo!

Oczywiście, niewątpliwą zaletą frontów lakierowanych jest estetyka, fronty lakierowane doskonale prezentują się w pomieszczeniach urządzonych w różnym stylu. Co ważne, są trwałe, możemy mieć pewność, że będą nam służyć przez długie lata.

Warto też wspomnieć o tym, że meble lakierowane nie wymagają szczególnej konserwacji i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu w czystości, wystarczy przetrzeć je odpowiednim preparatem i to wszystko – takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Proces lakierowania mebli

Oczywiście proces lakierowania mebli wymaga użycia specjalistycznego sprzętu – fronty lakierowane są w specjalnych kabinach lakierniczych. Istotne są również umiejętności oraz wiedza fachowców, którzy się tym zajmują.

Zazwyczaj fronty lakierowane, po położeniu na ich krawędziach specjalnego izolatora, powinny być dwukrotnie malowane lakierem podkładowym. Kolejnym etapem jest obróbka mechaniczna, której celem jest uzyskanie bardzo gładkiej powierzchni frontu meblowego. Po zakończonej obróbce mechanicznej fronty matowe i półmatowe są dwukrotnie malowane lakierem nawierzchniowym. Fronty meblowe o wysokim połysku malowane są trzykrotnie, a następnie polerowane.

Efekty specjalne

Niektóre z firm, zwłaszcza, te które dysponują specjalistycznym sprzętem podejmują się również uzyskania na froncie efektów specjalnych. Mowa tutaj o frontach o strukturze jedwabistego połysku, marmuru, głębokiego matu, perły, brokatu, kameleona i innych.

Przeczytaj:  Zapowiada się paraliż służby zdrowia? Tym razem pielęgniarki grożą strajkiem!

Na zakończenie

Współczesna architektura wnętrz ma ogromne możliwości. Dzięki niej nawet z pozoru nieatrakcyjne pomieszczenie można przemienić w funkcjonalną kuchnię, piękny salon czy przytulną sypialnię. Ważne jednak, aby odpowiednio dobrać kolory, dodatki i rzecz jasna, meble. Na rynku znajdziemy wiele specjalistycznych firm, które zajmują się produkcją różnego typu frontów meblowych, na przykład fornirowanych czy z płyt MDF.

Źródło: www.prolack.pl