Dermokosmetyki – ratunek dla skóry

Poradniki

Zanieczyszczenie środowiska oraz inne niekorzystne czynniki powodują, że coraz więcej osób cierpi na problemy dermatologiczne. W przypadku wymagającej, wrażliwej skóry warto sięgnąć po dermokosmetyki.

Co roku rośnie ilość przypadków alergii. Jednocześnie częściej pojawia się problem nadmiernie wrażliwej skóry, który może dotyczyć nawet połowy populacji. Trudno się zatem dziwić, że coraz większą popularność zyskują kosmetyki przeznaczone do zmagania się z naprawdę poważnymi problemami.

Lek dla skóry

Dermokosmetyki powstają w wyniku ścisłej współpracy między dermatologiami, kosmetologiami i chemikami. Tego typu preparaty są dostępne tylko w aptekach. W czasie opracowywania ich składu wykorzystuje się jedynie substancje o działaniu, które zostało potwierdzone szeregiem testów i badań. Spełniają one funkcje lecznicze oraz łagodzące i dobiera się je z myślą o potrzebach związanych z konkretnymi rodzajami skóry lub dolegliwościami. Przed trafieniem na rynek gotowe preparaty są poddawane dokładnym testom, które mają na celu sprawdzenie ich skuteczności.

Bezpieczny skład

Do dermokosmetyków nie dodaje się substancji zapachowych oraz barwników, co minimalizuje ryzyko wystąpienia alergii lub podrażnień. Zawierają również jedynie minimalne ilości konserwantów. Często do ich produkcji wykorzystuje się wody termalne, które mają właściwości kojące i przeciwzapalne. Wszystkie dermokosmetyki są poddawane dokładnym badaniom. Testuje się je na osobach ze skłonnościami do alergii oraz z wrażliwą skórą, aby upewnić się, że są one rzeczywiście całkowicie bezpieczne i nie spowodują żadnych niepożądanych skutków ubocznych.

Przeczytaj:  Najnowsze wyniki badań podpowiadają jak uchronić się przed astmą i katarem siennym.

Zastosowanie dermokosmetyków

Wśród tego typu preparatów można znaleźć kosmetyki pomocne w leczeniu wielu różnych problemów skórnych. Dotyczy to między innymi trądzika, łojotoku, czy łupieżu. Wśród takich produktów znajdują się także dermokosmetyki stymulujące produkcję kolagenu, dzięki czemu zapobiegają naturalnym procesom starzenia się skóry. Dostępne są także linie kosmetyków stworzone specjalnie z myślą o suchej, odwodnionej skórze.

W aptekach można znaleźć naprawdę szeroki wybór różnych dermokosmetyków, które mogą okazać się bardzo pomocne w walce z nieprzyjemnymi dolegliwościami skórnymi. Zazwyczaj są one droższe od produktów z drogerii, trzeba jednak brać pod uwagę także jakość dermokosmetyków, które są poddawane wyjątkowo dokładnym badaniom oraz charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością działania, także jako pomoc w leczeniu chorób skórnych.

3 thoughts on “Dermokosmetyki – ratunek dla skóry

  1. Dermokosmetyki są nam bardzo potrzebne, jak dobrze że je mamy. nie wyobrażam sobie bez nich życia. Leczą zarówno choroby skóry, jak i niwelują nieprzyjemny zapach jakim jest pot

  2. Dermokosmetyki są dużo bezpieczniejsze od zwykłych kosmetyków. Są przeznaczone zarówno do zdrowej skóry, jaki tej z problemami dermatologicznymi. Mimo, że nie należą do tanich produktów, najczęściej sięgam właśnie po nie.

  3. Przydałby się jakiś dobry dermokosmetyk dla mojego taty,który choruje na łuszczycę.Jak wiadomo jest to nieuleczalna choroba skóry,ale przydałby się jakiś dobry specyfik który choć trochę złagodziłby skutki tej choroby.Była by to wielka ulga dla chorych.

Comments are closed.