Magnez magnezowi nierówny, czyli jakość produktu Chela-Mag B6 w opinii farmaceuty.

Poradniki

Chela-Mag B6 jako preparat magnezowy wytwarzany w standardzie farmaceutycznym. Wykazuje bardzo wysoką przyswajalność potwierdzoną badaniami.

Magnez w ostatnich czasach stał się jednym z najczęściej suplementowanych przez Polaków minerałów. Różne firmy prześcigają się w barwnych reklamach swoich produktów i zachęcają do kupna ich produktu. Zazwyczaj każdy z nich ma wykazywać wysoką przyswajalność i zapewniać odpowiednie zapotrzebowanie dla organizmu przeciętnego człowieka. W aptekach i drogeriach aż roi się od opakowań z magnezem, różniących się etykietą i nazwą. Kuszące reklamy i niezbyt wygórowana cena nie zawsze gwarantują jednak odpowiednią jakość. Przed zakupem magnezu, należy więc zwrócić uwagę właśnie na jakość danego produktu.

Dziś praktycznie każda firma ma szansę bez większego problemu sprzedawać swój wyrób w aptece i chętnie korzysta z tego przywileju. Jak to bywa w wielu przypadkach i w tym producent producentowi nierówny. Produkcja oraz opracowanie badawcze tego samego minerału może się od siebie diametralnie różnić. Najistotniejszym standardem w przypadku firm produkujących magnez jest tak zwany standard farmaceutyczny. Co to oznacza? Mniej więcej to, że dostajemy wysoką gwarancję właściwego działania substancji. Dawka magnezu powinna być odpowiednio skomponowana w produkcie, co daje bezpieczeństwo zastosowania suplementu. Dzięki surowo przestrzeganym normom jakościowym środkiem magnezowym w standardzie farmaceutycznym jest suplement diety Chela-Mag B6. Badaniem nad tym produktem zajmuje się laboratorium zajmujące się również badaniami nad farmaceutykami leczniczymi.

Przeczytaj:  Już niebawem za usługi medyczne zapłacimy więcej

Magnez pod różną nazwą ma również różną przyswajalność. Nie jest to ten sam specyfik. Zazwyczaj kierujemy się ceną lub za radą znajomej osoby sięgamy po jeden z dostępnych na rynku produktów magnezowych. Nie jest to zbyt rozsądne zachowanie. Zażywając suplement z magnezem, nie chodzi tylko o to, żeby dostarczyć odpowiednią ilość minerału, ale gównie o to, aby przyswoić go w organizmie. Na półkach stoi dużo opakowań ze słabo przyswajalnym magnezem. Zanim dokonasz więc wyboru, po prostu przeczytaj skład danego produktu. Najważniejszą dla nas informacją powinna być ta dotycząca formy magnezu. Najlepiej przyswajają się chelaty aminokwasowe magnezu Albion diglicyniany. Najprościej rzecz ujmując, chodzi o to, że minerał jest otoczony przez aminokwasy, a dzięki temu organizm odczytuje go jako związek organiczny. Co za tym idzie, wchłanianie jest na najwyższym poziomie. Preparat Chela – Mag B6 wykazuje właśnie taką przyswajalność. Jest to również preparat, którego skuteczność potwierdzają badania.

8 thoughts on “Magnez magnezowi nierówny, czyli jakość produktu Chela-Mag B6 w opinii farmaceuty.

  1. Tak, zgadza się, magnez magnezowi nie jest równy i nie wystarczy, że będziemy przyjmować jakikolwiek, a osiągniemy pożądane efekty. Magnez Chela-Mag B6 charakteryzuje się wyjątkową przyswajalnością, a co za tym idzie skutecznością. Stosuję od zeszłego roku i jestem mega zadowolona. Polecam każdemu!

    1. Ja też go kupuję i potwierdzam, czuję się po nim dobrze. Nie ospała, tylko pełna energii. Jakoś też mniej się po nim stresuję. Myślę, że mi pomaga, bo wcześniej miałam spore niedobory, jak się okazało i czułam się zdecydowanie gorzej fizycznie. Także polecam.

  2. Jako suplement diety codziennie biorę magnez w postaci kapsułek, gdyż piję dużo kawy. czasem zdarza mi się wypić nawet 4 czy 5 filiżanek, a wiem, że kawa wypłukuje magnez z naszego organizmu

  3. Od lat łykam ten sam, a ilu lekarzy, tyle opinii. Jeszcze nie spotkałem się, żeby każdy polecał ten sam. W aptece też nie wiadomo co wybrać, bo jest wielu producentów. Warto zdać się na własny rozsądek.

  4. Najlepiej właśnie brać magnez połączony z witaminami z grupy B, np. B6. Jest tego tak dużo, że każdy wybierze coś dla siebie i w niskiej cenie – najważniejsze. Duża konkurencja sprawiła, że mamy niskie ceny i każdy może brać magnez 🙂

  5. W obecnych czasach wciskają nam tyle suplementów, że szkoda gadać. Jedynym wartym zainteresowania jest właśnie magnez, bo dużo ludzi ma niedobory, a jest tani i duży wybór. Też słyszałam, że dobry jest ten z chelatem. Ostatnio go kupiłam i zobaczymy.

  6. Chela-Mag B6 poradziła mi pani w aptece.Po ciązy miałam duże niedobory,gdyż dziecko wszystko ze mnie wyciągało.W nocy budziły mnie strasznie bolesne skurcze mięśni nóg.Odkąd zaczęłam połykać magnez wszystkie dolegliwości się skończyły.

  7. Magnez z witaminą B6 zawsze stosowałam na nerwy. Nie każdy faktycznie jednak był skuteczny. Zaczęłam pytać się znajomych i po zasięgnięciu opinii kupiłam najbardziej przyswajalny. Jest to właśnie Chela-Mag B6.

Comments are closed.