Dieta Dukana

Poradniki

Dieta Dukana jest obecnie najbardziej popularną dietą w Polsce. Jak podają niektóre media, skorzystało z niej około pół miliona Polek i Polaków. Należy dodać, że w dalszym ciągu zdobywa coraz więcej zwolenników. Dieta Dukana nie jest zwykłą kuracją składającą się jedynie z prostego jadłospisu. Jest to kompletny plan odchudzania, który nie tylko ma nam pomóc w utracie wagi, ale również ma nas nauczyć zdrowego stylu życie i oduczyć złych nawyków żywieniowych.

Dieta Dukana

Dieta Dukana w przeciwieństwie do innych kuracji białkowych, składa się aż z czterech etapów. Każdy etap rządzi się własnymi zasadami i mam do spełnienie inne zadanie.

Dieta Dukana – 4 fazy

Faza pierwsza diety jest najbardziej rygorystyczna. Nazywana jest fazą uderzeniową. W tym momencie zupełnie przestawiamy się na produkty wysokobiałkowe. Wszystkie inne produkty zawierające tłuszcze i węglowodany są zakazane. Będzie to pewnym szokiem dla naszego organizmu jednak w tym czasie tracimy najwięcej kilogramów. Ta faza trwa od 5 do 10 dni.

Faza druga to etap zwany naprzemiennym. W tym momencie do produktów białkowych dodajemy warzywa. Dni musimy podzielić na te, w których spożywamy jedynie produkty z pierwszej fazy oraz dni mieszane, czyli takie kiedy jemy zarówno warzywa jak i produkty wysokobiałkowe. W tym momencie spadek wagi jest mniejszy, ale w dalszym ciągu jest widoczny.

Przeczytaj:  Ćwiczenia i dieta, to podstawa, aby osiągnąć naprawdę wspaniałą sylwetkę i cieszyć się nią długi czas.

Faza trzecia to utrwalenie. Warzywa i produkty zawierające białka możemy już spożywać każdego dnia. Dieta Dukana zezwala na wprowadzenie produktów, które wcześniej były zakazane, takie jak chleb, żółty ser i owoce. Dodatkowo możemy dwa posiłki w tygodniu zjeść zupełnie dowolne. Możemy skomponować je nawet z produktów, które w dalszym ciągu są zakazane.

Ostania faz to faz stabilizacji w tej fazie Dieta Dukana daje nam prawie pełną wolność. Możemy jeść co nam się podoba. Dukan zakłada jednak, że po kilku miesiącach nauczyliśmy się pewnych zasad, które pozwolą nam jeść zdrowo i z umiarem. Dieta Dukana wprowadza jednak dwie zasady, które powinniśmy przestrzegać do końca życia jak radzi autor diety. Należy stosować proteinowy czwartek, czyli dzień, w którym spożywamy same wysokobiałkowe produkty oraz należy jeść trzy łyżki otrąb owsianych każdego dnia. Dzięki tym zasadom już nigdy nie będziemy się martwić, że z powrotem przybierzemy na wadze.

Dieta Dukana ma bardzo istotną zaletę dla osób, które boją się tak zwanych głodówek. Mianowicie zakłada, że produkty, które w danej fazie są dozwolone możemy spożywać do woli i o każdej porze dnia.

2 thoughts on “Dieta Dukana

  1. Dieta Dukana jest dość popularną dietą, choć moim zdaniem nie dla wszystkich jest wskazana. ja osobiście ją polecam, bo sama ją stosowałam i efekty szybko są widoczne

  2. Interesujący artykuł. Warto zapoznać się ze wskazówkami, które są w nim zawarte. Dieta Dukana jest dość rygorystyczna i nie wszyscy mogą ją dobrze tolerować. Podobno obciąża wątrobę i nerki, dlatego podczas jej stosowania trzeba przestrzegać odpowiednich zasad.

Comments are closed.