Leki i ich nadmiar, czy powinnismy wszystko zamieniać na leki, leki to ostateczność a nie kaprys.

Poradniki

Leki- nadmierne ich używanie prowadzi do uzależnień, albo co gorsze z czasem przestaną na nas odpowiednio działać, czyli to będą wyrzucone pieniądze w błoto.

Leki

W dzisiejszych czasach coraz częściej sięgamy po tabletki.

Boli nas głowa-tabletki

Boli nas ręka-tabletki

Co gorsza brakuje nam wapnia, magnezu witamin itd- tabletki,

a przecież wystarczy zamienić tabletki na produkty, które mają w sobie te odpowiednie wartości.

Powinna być kampania przeciw nadmiernemu korzystaniu z tabletek bo ta droga prowadzi do uzależnienia.

Ludzie nie zdają sobie sprawy jak łatwo można się od tabletek uzależnić, bądź być odpornym na leki i w pewnym momencie nic już nie pomoże, nie sięgajcie po leki z byle powodu!

Czym więcej jest produkowanych leków tym ludzie coraz częściej chorują i coraz to poważniejsze choroby się pojawiają, często prawie nie uleczalne.

Zastanówcie się co jest lepszym rozwiązaniem zjedzenie zdrowych owoców czy faszerowanie się lekami, suplementami diety, może i za owoce zapłacicie więcej ale są zdrowsze i na pewno lepsze od leków!

Wiem, że wszędzie jest sporo chemii, ale nie tyle co w tabletkach, które bardziej nam szkodzą niż pomagają, bo pomagają ale tylko na krótszą metę.

Przeczytaj:  Coraz większa liczba zgonów z powodu spożycia podrobionych produktów farmaceutycznych.

A lekarze zamiast nam zapisać na recepcie to co nam faktycznie ma pomóc, to zapisują zawsze to samo na wszystkie różne choroby, jest milion dolegliwości a zawsze przepisują jeden lek, bo to dla nich jest bardziej opłacalne i od ilości przepisanych recept z danym lekiem mają nagrodę, przecież to jest chore, tak nie powinno wyglądać leczenie chorych !

Nie mówię by w ogóle nie brać, ale róbmy to z głową, a przede wszystkim nie faszerujmy lakami nie potrzebnie dzieci, które tylko na tym cierpią gdy mają nadwrażliwych rodziców, a znam takich co z byle katarkiem lecą do lekarzy po receptę i już się dzieci uodporniły na dane leki!

Nie ma nic gorszego dla prawdziwie chorej osoby jak uodpornienie na wcześniej działające leki, bo gdy za często je łykamy to z czasem nie działają należcie i stają się bezużyteczne a to nie jest dobre.

W TV słyszymy, że teraz na wszystko jest lekarstwo, ale nie łykajmy ich bo one pewnego dnia nas zgubią, pewnego dnia nie będziemy już jeść normalnego jedzenia tylko same tabletki, czy tego naprawdę chcecie? A może któregoś dnia będzie pizza i inne fast foody w tabletkach o nie oby nie !

Przeczytaj:  Ty też możesz mieć raka! Tylko co go właściwie powoduje?

Zastanówcie sie czy tabletki na wszystko z byle powodu was satysfakcjonuje ?

3 thoughts on “Leki i ich nadmiar, czy powinnismy wszystko zamieniać na leki, leki to ostateczność a nie kaprys.

  1. ja też uważam, że w dzisiejszych czasach za dużo łykamy leków, a przede wszystkim suplementów diety niewiadomego pochodzenia. Firmy farmaceutyczne zarabiają na tym krocie, a my łykay nawet nie wiedząc do końca co..

  2. Zawsze uważałam, że zanim sięgnie się po jakikolwiek lek, trzeba spróbować kuracji środkami pochodzącymi z natury. Często chorobom można zapobiegać poprzez wprowadzenie do swojego dziennego menu, wartościowych produktów żywnościowych.

  3. Lekomanem nazywam moją ciotkę.Tyłej ją zaswędzi i już coś łyka.W domu to ma chyba całą aptekę.A na pewno jest uzależniona od leków nasennych.Juz z góry przed snem zakłada że jak nie połknie tabletki to na pewno nie uśnie.No takie podejście to na pewno uzależnienie.I nie da jej się przetłumaczyć żeby zrezygnowala z tych tabletek

Comments are closed.