Życie bez diety?

Poradniki

Dieta plaż południowych, dieta dukana, kopenhaska, 1000 kalorii oraz wiele innych. Wiele z nas ma na swoim koncie już niejedną dietę, którą próbowało wcielić w życie, czasami z różnym skutkiem. Jednym nie udało się wcale schudnąć, inni zrzucili zbędne kilogramy ale szybko wrócili do swojej poprzedniej wagi, a jeszcze inni często nie wytrzymują na żadnej z nich dłużej niż kilka dni.

Życie bez diety?

Tymczasem alternatywą dla różnego rodzaju restrykcyjnych jadłospisów i zasad jest tak zwana dieta mż, którą łatwo rozszyfrować jako „mniej żreć”. Nie polega ona na żadnym z góry ustalonym menu i nie ma ram czasowych. Chodzi tutaj głównie o ograniczenie ilości jedzenia i spożywanie zdrowszych produktów. Otóż ta dieta, która również cieszy się sporym uznaniem dużej rzeszy kobiet i mężczyzn, opiera się na kilku prostych zasadach. Przede wszystkim na regularnym spożywaniu posiłków, najlepiej pięciu w ciągu dnia, w tym trzech większych i dwóch przekąsek.

Oczywiście posiłek wieczorny powinien być lekki. Należy najlepiej w ogóle zrezygnować z białego pieczywa i raz na zawsze postawić na to pełnoziarniste. Unikać dań opartych na białym ryżu czy makaronie, a przekonać się do różnego rodzaju kasz. Warto zainwestować również w warzywa i owoce, dobrze byłoby kupić sobie też na przykład parowar lub przygotowywać dania w piekarniku czy wybierać ich gotowane wersje. Konieczne jest ograniczenie słodyczy, ponieważ bez tego warunku żadna dieta nie ma racji bytu. Warto podkreślić słowo „ograniczenie”, nie chodzi tutaj bowiem o całkowitą rezygnację, ponieważ takie restrykcyjne ruchy mogłyby spowodować u nas nieodpartą ochotę na łakocie. Lepiej raz w tygodniu pozwolić sobie na coś słodkiego. Najlepiej raz na zawsze zrezygnować ze śmieciowego jedzenia, przetworzonego i niezdrowego, ze wszelkiego rodzaju chipsów, paluszków, zupek chińskich, kebabów i tym podobnych.

Przeczytaj:  Dermokosmetyki – ratunek dla skóry

Nie bez znaczenia jest także to, co pijemy i ile tego pijemy. Podstawą jest woda, która powinna być spożywana w jak największej ilości, najlepiej od 1, 5 do 2 litrów dziennie. Na cenzurowanym są tutaj natomiast wszelkiego rodzaju słodkie, gazowane napoje. Oczywiście żadnych z nich nie słodzimy.

Dieta mż to nie tylko pewne zasady żywieniowe, ale również założenie, żeby razem ze zmianą nawyków żywieniowych w parze szedł również ruch. Jaka będzie to forma aktywnego spędzania czasu to już zależy wyłącznie od nas, najważniejsze, aby sport był również w miarę regularnie uprawiany.

Jeżeli wszystkie diety zawiodły z pewnością warto bliżej zapoznać się z założeniami diety mż i zmienić coś w swoim codziennym odżywianiu. Efekty może nie będą natychmiastowe i piorunujące, ale z pewnością polepszy się nasze samopoczucie i powoli zaczniemy tracić zbędne kilogramy.

2 thoughts on “Życie bez diety?

  1. Hehe dobre, bo w sumie się zgadzam z tą dietą, czyli mniej żreć. Po co to się opychać, jak można zwyczajnie jeść mniej, więcej owoców i sylwetka będzie jak ta lala

  2. Z nawykami żywieniowymi jest najczęściej problem. Potrzeba silnej woli aby je zmienić. Jednak tylko przez zmianę ich możemy spodziewać się pozytywnych efektów. Najtrudniejsze są pierwsze dni, ale warto wytrwać aby lepiej się poczuć.

Comments are closed.