Catering dietetyczny – jaką dietę pudełkową wybrać?

Zdrowa żywność

Catering dietetyczny nazywany jest także dietą pudełkową. Choć kojarzy się z wygodnictwem, to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce zadbać o to, co je, a także kondycję fizyczną i psychiczną.

Catering dietetyczny – co to jest?

Dieta pudełkowa to rodzaj cateringu czyli jedzenia dostarczanego pod wskazany adres. Najczęściej jest to dom klienta, który chce przejść na wybraną dietę. Zanim jednak posiłki trafią do konsumenta, musi on podać wytyczne dotyczące głównego celu diety, ograniczeń kalorycznych i preferencji smakowych. Na podstawie tych danych oraz przeprowadzonego wywiadu dotyczącego zdrowia, dietetyk komponuje odpowiednią dietę, która dopiero po opłaceniu trafia do klienta. Jedną z firm oferujących catering dietetyczny (Chorzów, Gliwice, Katowice to przykłady miast, w których taka oferta jest dostępna), jest Happy Diet. Oferuje ona kilka zbilansowanych posiłków na każdy dzień, których cena znajduje się w przedziale 40-70 zł dziennie. Do wyboru są między innymi:

 • dieta wegetariańska
 • dieta wegańska
 • dieta niskowęglowodanowa
 • dieta bezglutenowa
 • dieta odchudzająca
 • dieta katogeniczna
 • dieta zbilansowana
 • dieta FODMAP.

Powyższa różnorodność sprawia, że każdy klient znajdzie tu coś dla siebie.

Przeczytaj:  Kiedy ginekolog może stwierdzić ciąże?

Jakie zalety ma catering dietetyczny?

Catering dietetyczny ma szereg zalet. Poznanie ich sprawia, że sposób tego żywienia staje się modny i chętnie wybierany przez wielu. Wśród zalet warto wymienić:

 • walory zdrowotne – zbilansowana dieta dostarcza do organizmu niezbędnych składników, minerałów i witamin, wspiera proces odchudzania, wspomaga leczenie różnych schorzeń, np. cukrzycy, poprawia kondycję psychiczną
 • walory smakowe – codzienny zestaw posiłków jest dobierany tak, by po pierwsze nie podjadać pomiędzy nimi, a po drugie, by dania nie były nudne, niekiedy nawet proponowane są smaki, których dotąd osoba nie jadła
 • walory finansowe, czasowe – dieta pudełkowa to niewątpliwie wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy; zamiast stać w sklepowych kolejkach, a następnie „przy garach”, można spędzić czas z najbliższymi lub np. na basenie albo wycieczce rowerowej; to idealna opcja dla zapracowanych.

Trudno więc nie zgodzić się z tezą, że dieta pudełkowa to idealne rozwiązanie, niezależnie od tego, czy jesteś singlem, czy też chcesz wypracować nawyki żywieniowe u całej rodziny. To różnorodność smaków, składników, posiłków, a przede wszystkim ogromne walory zdrowotne. O oszczędności czasu nie wspominając.

Przeczytaj:  Organiczna zielona herbata - Ouritsu Matcha

Catering dietetyczny – Kraków, Chorzów, Gliwice

Dieta pudełkowa jest coraz modniejsza i popularniejsza. W szczególności w dużych miastach Polski dostępny jest do zamówienia catering dietetyczny – Gliwice, Chorzów, Katowice – to tylko kilka z przykładowych miast. Fit catering możesz odebrać osobiście w siedzibie firmy, ale równie dobrze, jeśli brakuje Ci czasu, Happy Diet dostarczy Twoje pudełka pod drzwi Twojego domu, a nawet do pracy. Jeśli więc jesteś osobą, która prowadzi aktywny tryb życia albo której szkoda czasu na gotowanie, idealne rozwiązanie to właśnie catering dietetyczny. Kraków, Wrocław, Warszawa, Ruda Śląska, Gliwice, Chorzów – jeśli jesteś mieszkańcem któregoś z tych miast, oferta jest skierowana właśnie do Ciebie. Warto pomyśleć o niej np. w kontekście nowego roku i postanowień – być może należysz do osób, które w nowym roku chcą lepiej się odżywiać i zgubić kilka zbędnych kilogramów. Dzięki ofercie Happy Diet stosowanie diety będzie przyjemniejsze, a jednocześnie przyniesie pożądane efekty.