Bezdech senny diagnoza domowa

Bezdech senny diagnoza domowa

Artykuł Miesiąca Choroby od A do Z

Cierpisz na bezdech senny i szukasz rozwiązania? Ktoś bliski twojemu sercu ma problemu z oddychaniem podczas snu?

Bezdech senny diagnoza domowa

Cierpisz na bezdech senny i szukasz rozwiązania? Ktoś bliski twojemu sercu ma problemu z oddychaniem podczas snu? Chcesz wiedzieć jakie nowości technologiczne stosuje medycyna? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w niniejszym artykule.
Spis treści:
1. Infoscan
2. Jak działa telemedyczny poligraf
3. Innowacyjność urządzenia
4. Badania
5. Samodzielne badanie
6. Dane w chmurze
Infoscan
Polska spółka, która z założenia zajmuje się badaniem oddychania podczas snu człowieka, Infoscan, stworzyła urządzenie, które ma badać oddech człowieka podczas snu w domu. Dodatkowo na odległość.

Jak działa telemedyczny poligraf
Diagnoza pacjentów będzie więc możliwa, przy normalnym funkcjonowaniu pacjenta. Urządzenie to jest telemedycznym poligrafem. Całość opiera się na karcie SIM i GSM. Co ciekawe pacjent nie musi nawet dostarczać informacji lekarzowi. Urządzenie samo przesyła za pomocą internetu całą diagnozę, z jednej nocy działania.
Innowacyjność urządzenia
Cała sprawa dzieje się dzięki kilku inżynierom, którzy stworzyli to certyfikowane urządzenie medyczne. Jest to innowacyjny pomysł z tego względu, że pacjenci zawsze się skarzą na nie dokładne badania, wynikłe z badań laboratoryjnych, a nie w środowisku, w którym człowiek funkcjonuje na co dzień.
Badania
Teraz trochę o badaniach. Firma Infoscan pod przewodnictwem profesor Zbigniewa Gaciong i zarządcą Jackiem Gnichem, przez 3 lata wykonała ponad 1100 płatnych badań tym urządzeniem. Telemedyczny poligraf trafi wkrótce na rynek Amerykański. Jest więc również szansą na biznes rodzimej firmy polskiej. Na rynku amerykańskim szacuje się około 4 miliony osób potrzebujących takiego badania oddychania podczas snu.
Samodzielne badanie
Najbardziej istotnym elementem tego urządzenia jest możliwość samodzielnego i szybkiego dokonania diagnozy, praktycznie bez wychodzenia z domu. Wszystko dzięki aplikacjom mobilnym, webowym, bezprzewodowym i sztucznej inteligencji. Urządzenie wyposażone jest w czujniki wydające zalecenia pacjentowi, jeżeli coś dzieje się nie tak z jego oddychaniem podczas snu.

Przeczytaj:  Czym jest grypa

Dane w chmurze
Dane uzyskane przez urządzenie pobierają algorytmy i podają bezpośrednio do chmury w czasie rzeczywistym. Urządzenie nie zawiera żadnych pasów, czy przylep. jest bezprzewodowe, co ułatwia normalne funkcjonowanie pacjenta. Koszt takiego badania to około 400złotych.

Poligraf telemedyczny ma być pierwszym krokiem w leczeniu bezdechu sennego. Ma umożliwić pierwsza diagnozę. Później trzeba udać się do lekarza na dalszą część badań.

Artykuł powstał dzięki portalowi Zdrowi Polacy

1 thought on “Bezdech senny diagnoza domowa

  1. Ten wpis robi wielkie wrażenie, swooją lekkością wprawia w osłupienie, Chciałbym tak Jak ty frazować piękne zdania przyjmij najszczersze gesty wielkiego uznania.

Comments are closed.