Ile kosztuje wybielanie zębów

Poradniki

Ile kosztuje wybielanie zębów

Piękny uśmiech przyciąga uwagę innych osób, niektórzy twierdzą nawet, że znacznie pomaga w karierze zawodowej. Niestety lśniąco białym uśmiechem nie można cieszyć się przez całe życie. Na odcień bieli zębów wpływa dieta, czas, a nawet zanieczyszczenia. Jednak istnieje sprawdzony sposób, aby przywrócić zębom biel. Mowa tu oczywiście o wybielaniu zębów – o tym też przeczytacie w tym artykule.

Ile kosztuje wybielanie zębów?

Niegdyś wybielanie zębów było zabiegiem dostępnym tylko dla najbogatszych np., gwiazd czy światowej sławy aktorów i piosenkarzy, a wszystko za sprawą sporych kosztów, które trzeba było ponieść, aby móc wybielić zęby. Jednak na przestrzeni ostatnich lat wiele się w tym temacie zmieniło. Obecnie zabieg wybielania zębów nie jest już taki drogi jest łatwiej dostępny i bardziej skuteczny. Decydując się na profesjonalny zabieg wybielania zębów mamy pewność, że uzyskamy śnieżno-białą biel zębów. Zabieg wybielania zębów może rozjaśnić zęby nawet o 10 odcieni, co jest nieosiągalne domowymi sposobami. Aby uzyskać taką biel trzeba liczyć się z tym, że będzie to kosztować i że stomatologa będziemy musieli odwiedzić kilka razy.

Przeczytaj:  Antybiotyk, zalety i wady stosowania antybiotyków.

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym wykonywane jest przy pomocy specjalnych preparatów. Preparat ten nakładany jest na zęby i naświetlany specjalną lampą. Sam zabieg wybielania zębów może kosztować nawet kilkaset złotych. Do tego trzeba również doliczyć koszt leczenia zębów czy koszt ogólnego przeglądu zębów.

Niemniej jednak należy pamiętać o tym, że wybielanie zębów nie jest możliwe dla każdej osoby. Może być to spowodowane bardzo złym stanem uzębienia. Wówczas stomatolog zaproponuje inne rozwiązanie, które dla zębów będzie bardziej bezpieczne.

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej wybielanie zębów można również przeprowadzić domowymi sposobami. Jest to z pewnością znacznie tańsze rozwiązanie niż profesjonalny zabieg u stomatologa. Jednak minusem domowych sposobów jest to, że nie wszystkie metody będą działać skutecznie. Warto wybierać preparaty do wybielania zębów, które mają bezpieczny skład. Wówczas mamy szansę na uzyskanie oczekiwanego efektu końcowego. W aptekach można kupić zestawy do wybielania zębów, które zawierają nowoczesne formuły oksydacyjne i enzymy, dzięki czemu głęboko oczyszczają szkliwo zębów. Ponadto działanie takich środków jest bezpieczne zarówno dla zębów jak i dziąseł. Warto się zatem zastanowić nad zakupem takiego zestawu, który kosztuje kilkanaście złotych.

Przeczytaj:  Problemy w szkole. Jak pomóc dziecku zaliczyć rok?

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym wykonywane jest przy pomocy specjalnych preparatów.

4 thoughts on “Ile kosztuje wybielanie zębów

  1. Od dawna noszę się z zamiarem wybielania zębów.Ale wiedziałam ze u stomatologa to kosztowny zabieg.Nie miałam natomiast pojęcia że można wybielić zęby w domu,uzyskując praktycznie takie same efekty jak u stomatologa.Wybiorę się do apteki i kupię jakiś specyfik.Spróbuję czy faktycznie się uda.

  2. O jasnych zębach marzy wiele osób. Sama należę do tej grupy. Mam dość słabe zęby więc obawiam się poddawać je inwazyjnemu wybielaniu. Używam past, które delikatnie działają i nie zawierają szkodliwych nadtlenków.

  3. Ciekawostka historyczna: starożytni Rzymianie do wybielania zębów stosowali urynę. Dziś na szczęście nie musimy się do tego posuwać, mamy pasty wybielające, zabiegi u dentystów i wybielanie na pewno jest przyjemniejsze niż w dawnych czasach

  4. Wybielanie zębów nie jest aż tak drogie, tylko ja obawiam się, że naruszę sobie szkliwo i moje zęby szybciej zaczną się psuć a to już pewna droga do paradontozy. Ciekawy artykuł

Comments are closed.