Aparat mierzący jakość snu, a także ma wykryć zagrożenie śmierci łóżeczkowej u dzieci.

Wychowanie i Dzieci

Zapowiada się, że nastal nowy cud w medycynie, który ma na celu zapobiegać śmierci u dzieci, to urządzenie może być strzałem w dziesiątkę.

Tego jeszcze nie było, Aparat jakości snu. Nowa technologia ma na celu przed wczesne wykrycie zagrożenia, jakim może być, śmierć łóżeczkowa u noworodków, osobom chorym na astmę a nawet mukowiscydozę. Dodatkowo ma badać zanieczyszczenie powietrza, mierzyć oddech, alergeny, ma funkcję budzika, ładowarki czy nawet lampki. Urządzenie to zmierzy głębokość i liczbę oddechów, sprawdzi puls za pomocą sensorów umieszczonych na brzuchu, a do tego skontroluje jak często przewracamy się z boku na bok podczas snu. Można to urządzenie wykorzystać jako lampkę, zegar, budzić, czy wzmacniacz. Urządzenie nie zużywa dużo energii.

Wynalazek ten miał służyć do monitorowania oddechu u dzieci, szybko jednak rozszerzono jego funkcjonalność. Naukowiec, szybko zmienił zastosowanie tego urządzenia, tak by w jednym czasie urządzenie mogło badać wiele osób. Sprzęt ten pozwala na oprogramowanie mobilne na różnych sprzętach takich jak telefon, komputer a nawet tablet. Aparat z powodzeniem będzie się cieszył u rodziców małych dzieci, a nawet przez osoby w starszym wieku. Ten sprzęt ma na celu wykluczenie często będącej śmierci noworodków. Miejmy nadzieję, że to urządzenie będzie pomagać a nie szkodzić zdrowiu małych dzieci. Młody wynalazca już cieszy się z sukcesu, wcale mu się nie dziwie.

Przeczytaj:  Sposoby na dokuczliwy ból pleców w ciąży.

Tylko jeśli to urządzenie wykryje, że zbliża się niebezpieczeństwo u noworodka czy u starszej osób, to jak to ma pomóc? A no tak, że da synał, dźwiękowy, że coś się dzieje złego. Samo urządzenie nic nie zrobi, da sygnał i tyle, później zagrożoną osobę będzie trzeba zawieść do szpitala na badania. Czyli to urządzenie nas uchroni ale nie uratuje. Sam pomysł jest świetny, jestem pewna, że z czasem jeszcze bardziej go udoskonali. Ceny urządzenia jeszcze nie znamy, ale już wkrótce się dowiemy ile kosztuje nowy wynalazek w medycynie ratujący życie. Za pewne uratuje nie jedno życie człowieka. Szkoda, że to urządznie nie jest lekiem na każde zło, ale może kiedyś będzie. Fajnie, że urządzenie ma też na celu zmierzyć alergeny i zanieczyszczenia w powietrzu, to na pewno sprawi, że ludzie lepiej będą zwracać uwagę na to co wdychają każdego dnia, i poprawią jego jakość.

2 thoughts on “Aparat mierzący jakość snu, a także ma wykryć zagrożenie śmierci łóżeczkowej u dzieci.

  1. Jak ja się cieszę, że technologia idzie do przodu i, że powstają takie mądre aplikacje. Uważam, że taka apka przyda się rodzicom, będą czuli się bezpiecznej o swojego maluszka

  2. Super, że medycyna idzie tak do przodu i ciągle pojawiają się nowości mające dbać o nasze zdrowie. Śmierć łożeczkowa spędza sen z powiek wielu rodziców, więc mam nadzieje, że to urządzenie pomoże im zachować spokojny sen w nocy.

Comments are closed.