Spędzanie wolnego czasu w świetlicy, czyli by wykluczyć uzależnienie od internetu.

Informacje

Świetlica w Desznie była dobrym pomysłem dla mlodzieży na spędzanie aktywnie czasu, każdy znajdzie tam coś dla siebie, nie bedzie sie nudził.

Spędzanie wolnego czasu w świetlicy.

W miejscowości Deszno jest świetlica otwarta codziennie dla młodzieży, są tam prowadzone zajęcia języków obcych dla najmłodszych a także zajęcia integracyjne.

Co tydzień są prowadzone warsztaty naukowe, które mają na celu odciągnąć uwagę dzieci od komputerów czy telefonów, bo szybko się młodzież od tego uzależnia, a także by zbliżyć ich do siebie, by nie było wśród nich tyle agresji, przemocy. Jak widać na dzień dzisiejszy wszystko idzie w jak najlepszym kierunku. Miejsce to jest otwarte przez cały rok.

Ostatnio były warsztaty z architektury, przeglądając zdjęcia z tych zajęć widać, że dzieciom się podobały. Z jednej strony takie zajęcia czegoś ich nauczą a z drugiej strony jest to dobry pomysł by odciągnąć ich uwagę od wpatrywania się w telefony, tym bardziej teraz gdy mają ferie zimowe.

Wśród opiekunek na świetlicy są również rodzice dzieci, którzy bacznie obserwują swoje pociechy, na dzieci czekają codziennie smakołyki by czas ten im mile upływał. Sponsorem posiłków na świetlicy jest Caritas z Jędrzejowa. Codziennie są tam opiekunki, które pomagają w odrabianiu lekcji. Czasami są organizowane wycieczki, które sponsoruje gmina, oczywiście dla dzieci, które często uczęszczają w zajęciach na tej świetlicy, nie jest powiedziane, że maja tam przybywać tylko osoby z tej okolicy, młodzież się tam zjeżdża z różnych pobliskich miejscowości. Wszyscy są tam zawsze mile widziani i zawsze świetnie się tam bawią spędzając wolna chwilę. Z tyłu jest plac zabaw a także boisko do grania w piłkę, nie idzie się tam nudzić. Są też zajęcia ruchowe, by rozruszać dzieci, by nie zapomniały co to ruch, by wykluczyć nadwagę, a tym samym by miały dobrą zabawę. Z tego co wiem są też robione drobne konkursy.

Przeczytaj:  Grypa atakuje! Fala nowych zachorowań w Polsce, choroba zbiera śmiertelne żniwo!

Świetlica ta to nie tylko miejsce do zabaw dla dzieci, czy nauki, organizowane są tam różne przedstawienia, jasełka, imprezy a także co roku jest poświecenie święconek przez księdza z parafii Krzcięcice. Taka świetlica dobrze prosperująca dla młodzieży to była dobra inwestycja z czego jest bardzo dumna Pani wójt Monika Bolewska.

4 thoughts on “Spędzanie wolnego czasu w świetlicy, czyli by wykluczyć uzależnienie od internetu.

  1. Fajna inicjatywa! Pamiętam, jak sama byłam mała i chodziłam do świetlicy. Niestety wtedy nie było takich zajęć dodatkowych ani warsztatów. Każdy zajmował się tym co chciał, najlepiej po cichu, żeby nie przeszkadzać nauczycielom.. Na prawdę super pomysł!

  2. Też uważam, że dzieciaki za dużo czasu spędzają przy komputerze czy tablecie albo smartfonie. potrzebne są zajęcia dodatkowe w szkole, żeby dziecko się nie nudziło i nie sięgało od razu po tablet…

  3. Godny polecenia sposób spędzania wolnego czasu przez młodzież. W dzisiejszych czasach trudno jest oderwać młodzież od komputerów czy smartfonów, więc tego typu inicjatywy są szczególnie cenne. Przykład do naśladowania dla innych większych i mniejszych miejscowości!

  4. Świetna sprawa, bardzo pozytywna inicjatywa. Trzeba dzieciom organizować czas i zachęcać do zabawy bez komputera czy telefonu. Tego typu zadania nie tylko bawią, ale również uczą i zachęcają dzieci do ruchu (gra w piłkę i wycieczki). Za „moich czasów” tylko tak spędzało się czas 🙂

Comments are closed.